POLECAMY

Nadwaga

Witam bardzo serdecznie mam 13 lat lat waże 68 kg i mam 168cm wzrostu. Jestem pewna ,że jestem otyła .Przez kilka tygodni nie uprawiałam żadnych sportów, miałam bardzo mało ruchu ponieważ miałam złamaną rękę. Natomiast o wiele więcej jadłam niż zwykle i w rezultacie przytyłam.
Nadwaga

Witam bardzo serdecznie mam 13 lat lat waże 68 kg i mam 168cm wzrostu. Jestem pewna ,że jestem otyła .Przez kilka tygodni nie uprawiałam żadnych sportów, miałam bardzo mało ruchu ponieważ miałam złamaną rękę. Natomiast o wiele więcej jadłam niż zwykle i w rezultacie przytyłam. Uwielbiam jeść i nie mogę się opanować ,może dlatego ,że przez kilka godzin nie jem a potem na wieczór jem zbyt obficie .Proszę o rade .


Marika

Droga Mariko

Twoje BMI wynosi 24,1 i mieści się w normie ale sięga już jego górnej granicy z nadwagą. Jesteś młodą dziewczyną i zdrowa dieta jest niezbędna do prawidłowego rozwoju i wzrostu- nie powinnaś ograniczać posiłków lub stosować głodówkę. Rozumiem, że obecnie pojawia się wiele pysznych przekąsek, chipsów, czekolad i batoników, że trudno jest zapanować nad apetytem. Namawiam Cię gorąco do przejścia na zdrową dietę. Nic Ci nie grozi jeżeli będziesz jadła regularnie, naturalne i małe posiłki. Mimo, ze jest zima radzę lekką dietę, dużo owoców cytrusowych- pomarańczy, grejpfrutów i mandarynek. Musisz nadrobić stracony czas i więcej się ruszać. Zawsze powtarzam tak młodym osobom, żeby odchudzały się poprzez ruch i ograniczenie słodyczy. To powinno wystarczyć. Jeżeli w ciągu dnia zjesz główny posiłek czyli obiad, a wieczorem tylko owoce lub surówkę poprawi się twoja przemiana materii i wiosnę powitasz pełna energii, z ładną cerą i smukłą sylwetką, ponieważ owoce i warzywa to naturalna dawka witamin i minerałów.

Pozdrawiam serdecznie

Zuzanna Gąsiewska, dietetyk

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Witam, Mam 29 lat, 170cm i waga 88 kg;/ Od dłuższego czasu mam poważne problemy ze schudnieciem. Odżywiam się zdrowo, bez cukrów ale prowadze ogólnie zdrowy tryb życia. nie pijam kawy sporadycznie herbatę, bardzo dużą ilość wody. regularne ćwiczenia na basenie, brzuszki ( ciężko ćwiczyć nie mogę, mam uszkodzoną rzepkę w kolanie i nie sprawną rękę po wypadku) Biore tabletki hormonalne ale tylko przez 10 dni cyklu z powodu pozbycia się mięśniaka. Ostatnio z powodu utraty przytomności i ślinego bólu głowy trafiłam do szpitala. Nie stwierdzono niczego, obecnie leczę się u neurologa. Kardiologicznie jestem zdrowa,Tarczyca okej i wyniki ogólne mam dobre. Ostatnio miałam poważny problem z brzuchem , spuchł mi tak jakby była w 9 miesiącu ciąży;/ po 2 dniach troche spadło ale czuje się czasem jak balon. I problem polega na tym , że potrafie przytyć a moje posiłki nie są zbyt duże, chociaż się najadam i każdy posiłek jest zdrowy,(psrawdzone produkty bez chemii) ostatni posiłek jem po 16. Proszę o poradę co mogę zrobić,żęby pozbyć się nadmiaru ciałka :) Pozdrawiam