kobieta, uroda, kosmetyczka, masaż fot. fot. Fotolia

Masaż odchudzający

Masaż odchudzający jest w ofercie większości gabinetów kosmetycznych. Jest traktowany jako integralna część diety. Sprawdź czy działa!
/ 04.02.2013 13:54
kobieta, uroda, kosmetyczka, masaż fot. fot. Fotolia

Masaż odchudzający

Masaż odchudzający - a co to takiego?

Masaż odchudzający jest w ofercie każdego zakładu kosmetycznego oraz jako pierwszy wymieniany w ofercie wczasów odchudzających. Jest to jeden z elementów w walce z nadwagą i skutecznie wspomaga odchudzanie.

Masaż odchudzający to nic innego jak intensywne masowanie tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, ramion, bioder i ud. Dzięki takiemu masażowi złogi tłuszczowe ulegają rozbiciu na mniejsze elementy co ułatwia modelowanie sylwetki. W dodatku w czasie masażu odchudzającego stosowany jest masaż energetyczny prowadzący do usunięcia toksyn z organizmu.

Zobacz także: Jakie zalety ma masaż?

Jaki ma wpływ?

Oprócz rozbijania tkanki tłuszczowej, masując ciało pobudzamy także układ krwionośny. Krew intensywniej krąży w żyłach, a przez to szybciej transportuje tlen do tkanek oraz z większą szybkością odprowadza zbędne i szkodliwe produkty przemiany materii (co jest istotne dla odtrucia organizmu). Zatem komórki w naszym ciele są lepiej odżywione i dotlenione, opóźniony zostaje także proces starzenia. W dodatku poprawia się elastyczność i jędrność skóry, a sylwetka jest odpowiednio modelowana.

Dla kogo?

Masaż odchudzający jest wykorzystywany jako składowa kuracji odchudzającej. Zatem jest zalecany osobom, które chcą przejść na dietę, są w trakcie lub już osiągnęli efekt. Masaż odchudzający mogą stosować kobiety po urodzeniu dziecka, a także osoby, które większość czasu spędzają przy biurku w pracy.

Przeciwwskazania

Masaż odchudzający jest też masażem leczniczym. Powinniśmy go unikać, gdy mamy niezagojone rany lub inne choroby skóry w postaci pęcherzy, wyprysków. Masażu nie zaleca się także kobietom w ciąży.

Zobacz także: Przewodnik po zabiegach wyszczuplających

Zalecenia i cena

Są różne zalecenia odnośnie ilości masaży odchudzających. Przeważnie zaleca się godzinny masaż co najmniej raz w tygodniu. Koszt takiej przyjemności wynosi 120 - 180 zł za jedno spotkanie. Po zastosowaniu serii masaży (ok. 10 masaży) obwód masowanych miejsc może się zmniejszyć nawet do 2 cm. Aczkolwiek jeśli nie uda nam się zmniejszyć rozmiarów ciała to na pewno będziemy czuć się zrelaksowane, a to uczucie bezcenne.