Kinga Zawodnik fot. TVN Style

Kinga Zawodnik z programu „Dieta czy cud?” testuje dietę wodną i bańki chińskie

Uczestniczka programu sprawdza, czy picie dużych ilości wody odchudza. Kinga zastosowała także bańki chińskie na cellulit i oczyszczający zabieg hydrokolonoterapii.
/ 18.11.2019 12:09
Kinga Zawodnik fot. TVN Style

W 7 odcinku programu „Dieta czy cud?” postanowiłam na dobre rozprawić się z nadmiarem wody w organizmie i cellulitem wodnym.

Spis treści:

Bańki chińskie

Słyszałam, że bańki chińskie to świetny sposób, by pozbyć się cellulitu wodnego, który jest moją zmorą. Jest to metoda oparta na tradycyjnej medycynie chińskiej, liczy około 3000 lat, dlatego miałam nadzieję, że sprosta moim oczekiwaniom.

Obawiałam się, że takie masaże są bolesne, ale z drugiej strony, czego się nie robi, by pięknie wyglądać. Z takim pozytywnym nastawieniem zabrałam się do pracy. Zabiegi stosowałam co 2-3 dni przez tyle czasu, ile wytrzymam dyskomfort (to boli!). Średnio były to 3-5 minut. Czy stan mojej skóry się poprawił, a cellulit wodny się zmniejszył? Zobacz w programie! 

TVN Style logo
fot. TVN Style

Dieta wodna

Bardzo lubię kolorowe, gazowane napoje. Wodę piję rzadko, prawie wcale, więc postanowiłam się z nią zaprzyjaźnić. Znalazłam interesujący artykuł o diecie wodnej, więc od razu wdrożyłam dietę w życie. Stosowałam ją przez 7 dni. Jadłam cztery niskokaloryczne dania i dodatkowo wypijałam 2-3 litry wody dziennie, obowiązkowo pół godziny przed jedzeniem i półtorej godziny po posiłku.

Wodę z cytryną piłam na 30 minut przed każdym posiłkiem i 1,5 godziny po posiłkach. Co jadłam? W moim menu dominowały pomidor, ryż, kurczak, sałata, ogórek, winogrona. Porcje były małe, szybko byłam głodna, więc dopijałam wodą. Przy tak dużej ilości wody czułam już obrzydzenie, smak był mdły, piłam ją z przymusu. Po 7 dniach sprawdziłam swoją wagę i...Dowiesz się w 7 odcinku programu „Dieta czy cud?”.

Dieta wodna
fot. Adobe Stock

Hydrokolonoterapia = hydrokolonoskopia

Doszłam do wniosku, że jeśli diety zawodzą, to spróbuję z „drugiej” strony. Wypróbowałam hydrokolonoskopię, dzięki której:

  • oczyszczę jelito grube ze złogów,
  • oczyszczę organizm z toksyn,
  • pozbędę się zbędnych kilogramów.

Wszystko to w miłej, dyskretnej atmosferze. Brzmiało zachęcająco, ale nie wiedziałam,  na czym dokładnie polega zabieg hydrokolonoterapii. Zadzwoniłam do kliniki, by zaczerpnąć więcej informacji. Co się okazało? Obejrzyj 7 odcinek programu „Dieta czy cud?” na player.pl.

W następnym odcinku programu „Dieta czy cud?” sprawdzę, czy swoje krągłości mogę zakamuflować bielizną wyszczuplającą oraz zastosuję dietę, którą wybrały dla mnie internautki.

Dowiedz się więcej o zmaganiach Kingi:
Kinga Zawodnik z programu „Dieta czy cud?” sprawdza, czy hipnoza odchudza
Kinga Zawodnik z programu „Dieta czy cud?” odstawia cukier
Kinga Zawodnik z programu „Dieta czy cud?” sprawdza, czy wspomagacze odchudzania działają