Jem mało a tyję

mam problem z utrzymaniem dobrej wagi...mimo ze nie jem dużo to tyje ..nie jem ..nic po 17..zero smażonego...nie pije napojów gazowanych ..jem dużo warzyw i owoców ....
/ 28.12.2007 21:37
Jem mało a tyję

mam problem z utrzymaniem dobrej wagi...mimo ze nie jem dużo to tyje ..nie jem ..nic po 17..zero smażonego...nie pije napojów gazowanych ..jem dużo warzyw i owoców ....moje koleżanki pochłaniają tony słodyczy i są bardzo szczupłe . ja nie jem i nie jestem szczupła ....:(...proszę o pomocna poradę.


Jusia

Witaj

Musi być jakaś przyczyna tego tycia. Osobom, które twierdzą, ze mało jedzą a jednak tyją, radzę po pierwsze zrobić badania hormonalne, po drugie kontrolować wagę, poprzez zapisywanie jej przynajmniej raz na miesiąc. Wtedy można określić jakie zmiany zachodzą w ciele i czy są powody do niepokoju. Nawet wskaźniki masy ciała tylko okręcają w przybliżeniu odpowiednie parametry. Czasami ograniczanie posiłków, np. nie jedzenie po godzinie 17.00, powoduje zwolnienie przemiany materii. Podejrzewam że jesteś młodą dziewczyną i o godzinie 17 nadal jesteś aktywna- uczysz się, wychodzisz na zakupy itp., dlatego przesunęłabym godzinę ostatniego posiłku na 19.00, pamiętając by był on lekkostrawny, mały objętościowo i średniokaloryczny.

Pozdrawiam serdecznie

Zuzanna Gąsiewska, dietetyk