Jaki sport uprawiać latem?

Jak najlepiej wykorzystać piękną pogodę na aktywność fizyczną? Jakie sporty są najlepsze na lato i o jakiej porze dnia najlepiej je uprawiać? Ania z Grodziska Mazowieckiego.
/ 12.07.2011 10:04

Plaża

Lato niewątpliwie sprzyja uprawianiu sportów. Jest wiele dyscyplin, które z powodzeniem możesz uprawiać w każdym zakątku świata. Pamiętaj, że najlepsze efekty uzyskasz ćwicząc rano na czczo. Staraj się nie ćwiczyć wieczorem, ponieważ intensywny wysiłek podnosi tętno i ciśnienie, a przez to utrudnia zasypianie. 

Zobacz także: Pływanie - sposób na wzmocnienie całego organizmu

Pływanie to świetny sport w sam raz na lato. Pływaj regularnie starając się jak najrzadziej zatrzymywać. To świetna dyscyplina sportu dla każdego, szczególnie dla osób, które mają problemy ze stawami i kręgosłupem, oraz dla kobiet w ciąży. Jeśli wybierasz się nad morze, wykorzystaj wybrzeże do długich spacerów; to także doskonała forma aktywności na tę porę roku.

Nad jeziorem wypróbuj kajaki, które nie dość, że są świetną zabawą, to poprawiają wytrzymałość organizmu i wzmacniają mięśnie ramion i grzbietu. Jeśli boisz się wywrotki, wybierz rower wodny – szybko rozprawi się z cellulitem i wyszczupli nogi.

Niezależnie od miejsca spędzania wakacji, zacznij uprawiać jogging lub nornic walking. Nie zapominaj o rowerze! To świetny sposób na poprawienie kondycji i wzmocnienie mięśni.