Pulsometr do biegania - jaki wybrać?

Zanim podejmiesz decyzję sprawdź! Takie funkcje musi spełnić pożądny pulsometr do biegania.
/ 14.08.2014 15:47

Jeszcze kilka lat temu pulsometr uważany był za urządzenie specjalistyczne, zarezerwowane dla sportowców. Dziś jest gadżetem pożądanym nawet przez początkujących biegaczy.

Jak kupić dobry pulsometr?

fot. Fotolia

Po co komu pulsometr do biegania?

Podstawową funkcją pulsometrów jest pomiar tętna podczas wysiłku fizycznego. To własnie dzięki niemu jesteśmy w stanie tak optymalizować trening, by osiągać coraz lepsze rezultaty.

Jak działają podstawowe modele pulsometrów?

Sam pulsometr zazwyczaj nie mierzy tętna podczas treningu. To tylko urządzenie, które zbiera dane pochodzące z czujnika tętna. Potrzebujesz zatem jeszcze owego czujnika, który przyczepia się do klatki piersiowwej. Przed zakupem sprawdź, czy otrzymasz go w zestawie!

Jakich funkcji szukać?

Można powiedzieć, że pulsometr to osobisty trener, który mierzy puls, oblicza maksymalne tempo, układa plan treningu, wskazuje w jakim tempie biegać, by osiągnąć najlepsze rezultaty i poprawić formę.

W rzeczywistości, w tych niewielkich urządzeń znajdziemy możliwość mierzenia wielu parametrów: średniego, maksymalnego pulsu, wyników w podziale na etapy, czasu treningu, długości kroku, przebiegu trasy, spalonych kalorii, obciążenia organizmu itp. To, jakich funkcji powinieneś szukać zależy od tego, jakich informacji o treningu potrzebujesz.

W co warto inwestować?

W tym wypadku warto wybierać sprawdzone marki. Jeśli zapłacimy troszkę więcej, na pewno na tym nie stracimy, bowiem firma gwarantuje wytrzymałość, wygodę użytkowania i wodoodporność sprzętu. Ceny zaczynają się od niecałych 200 zł za podstawowe modele i sięgają nawet 1000 zł przy pulsometrach profesjonalnych.

na podstawie informacji prasowej Agito.pl