Jaki preparat na odchudzanie?

Mam 168 cm wzrostu i ważę 60 kg. W ciągu 6-ciu miesięcy przytyłam 8kg. Teraz chciałabym powrócić do mojej poprzedniej wagi bo z tą wagą źle się czuje. Jaki mam wybrać preparat aby skutecznie schudnąć? Chcę dodać, że nie mogę się powstrzymać od słodyczy.
/ 17.12.2007 15:19
Jaki preparat na odchudzanie?

Mam 168 cm wzrostu i ważę 60 kg. W ciągu 6-ciu miesięcy przytyłam 8kg. Teraz chciałabym powrócić do mojej poprzedniej wagi bo z tą wagą źle się czuje. Jaki mam wybrać preparat aby skutecznie schudnąć? Chcę dodać, że nie mogę się powstrzymać od słodyczy. Bardzo proszę o poradę.


Kinga

Droga Kingo

Twoje BMI wynosi 21,3. Wcześniej Twoje BMI wskazywało niedowagę. W takiej sytuacji trudno mi cokolwiek doradzić. Nie podałaś przyczyny przybrania na wadze. Jeżeli wiesz, że przez ostatnie miesiące jadłaś za dużo słodyczy i z tego powodu utyłaś to teraz powinnaś popracować nad swoją silną wolą. Wilczy apetyt na słodycze czyli Carbohydrate craving jest spowodowany uzależnieniem od hormonu serotoniny. Hormon ten wydzielany jest przez mózg w chwilach szczęścia, np. podczas jedzenia. Z czasem coraz częściej sięgamy po słodycze za każdym razem gdy chcemy poczuć się lepiej. Zaspokajając tą potrzebę niejako wzmacniamy tę zależność. Pamiętaj, że cukier przyczynia się do nadwagi, chorób układu pokarmowego, cukrzycy oraz próchnicy zębów.

W walce z nieposkromionym apetytem na słodycze pomocny jest chrom. Możesz go znaleźć w kurczakach, brokułach, soku winogronowym, mięsie indyczym, oleju, kiełkach pszenicy, owocach morza, pełnoziarnistym chlebie, serze, jajach, rybach, sałacie. W okresie jesienno-zimowym gdy aura na dworze działa na nas osłabiająco, nużąco i nawet depresyjnie trudniej jest odmówić sobie łakoci. Spróbuj zmniejszać ilość słodyczy każdego dnia. Jeżeli chcesz możesz kupić w aptece gotowy preparat zawierający chrom. Dzienna dawka tego suplementu powinna wynosić 50-200 mcg.

Pozdrawiam serdecznie

Zuzanna Gąsiewska, dietetyk