Jak zrzucić kilogramy z brzucha?

Witam mam wielka prośbę, proszę mi doradzić co mam zrobić żeby zrzucić z 10 kg .I jak zrzucić z brzucha, a może jakiś pas odchudzający. tak w ogóle to jestem 2 lata po porodzie i mam problem z brzuchem i nie wiem co zrobić .
/ 18.12.2007 22:07
Jak zrzucić kilogramy z brzucha?

Witam mam wielka prośbę, proszę mi doradzić co mam zrobić żeby zrzucić z 10 kg .I jak zrzucić z brzucha, a może jakiś pas odchudzający. tak w ogóle to jestem 2 lata po porodzie i mam problem z brzuchem i nie wiem co zrobić . Proszę pomoc może jakieś tabletki na odchudzanie dobre. Z góry dziękuję.


Pati

Droga Pati

Nie chciałabym się powtarzać, ponieważ większość czytelników zadaje mi podobne pytania. Najprostszym sposobem na odchudzanie i najbezpieczniejsza dietą jest zmniejszenie ilości przyjmowanego pokarmu. Warto abyś zapoznała się z tzw. piramidą żywieniowa, w której poszczególne pokarmy zajmują swoje miejsce. Jedz wtedy gdy jesteś głodna. Pomocne mogą być herbaty zielona, czerwona i mało znana biała. Na otyłość brzuszną wpływ mają hormony: kortyzol i testosteron, więc najlepiej sprawdzić ich poziom podczas pobierania krwi. Ale nawet dobra dieta nie zlikwiduje ,,oponki brzuszne” i nie zapobiegnie odkładaniu się w tym miejscu tłuszczu w przyszłości. W czasie ciąży rozciąga się skóra na brzuchu i osłabiają się mięśnie. Coraz więcej fitness klubów oferuje zajęcia na szczupłą talię. Polegają one na intensywnych ćwiczeniach rozgrzewających i wzmacniających wszystkie mięśnie brzucha, nawet kilkadziesiąt minut. Gorąco polecam te zajęcia.

Dziękuję za list i pozdrawiam

Zuzanna Gąsiewska, dietetyk