Chwyty na cellulit

Nie obiecujemy, że cellulit zniknie z dnia na dzień. Zaręczamy natomiast wyraźną poprawę wyglądu skóry…

Nie obiecujemy, że problem zniknie z dnia na dzień. Zaręczamy natomiast wyraźną poprawę wyglądu skóry…

Cellulit to problem, z którym boryka się większość z nas i to latami. Niestety, mimo zapewnień marketingowców nie ma produktu, który pozwoliłby się raz na zawsze całkowicie pozbyć tej gąbczastej przypadłości. Na szczęście jednak są sprawdzone i gwarantowane metody, które mogą nasilenie pomarańczowej skórki zredukować do tego stopnia, że przestaniemy się nią przejmować.

Chwyty na cellulit

depositphotos.com

Oto co działa…

Woda

Spożywana w naprawdę dużych ilościach woda pomaga wypłukiwać sól z organizmu i w ten sposób zapobiega uwidacznianiu się grudkowatej struktury na udach i pośladkach. Według najnowszych studiów jedzenie pokarmów o dużej zawartości wody jest jednak w tym zakresie znacznie bardziej efektywne niż picie. Co to dla nas oznacza? Do diety warto włączyć owoce i warzywa takie jak arbuz, ogórek, śliwki, melon, brzoskwinie, papryka a w ramach obiadu często konsumować zupy.

Ćwiczenia

Jeśli miałyście nadzieję, że ten męczący element nie znajdzie się w naszym zestawieniu, to niestety dzielimy się brutalną prawdą: ćwiczenia kardio to super recepta na poruszenie gąbczastej tkanki na udach. Ze wszystkich zaś ćwiczeń największą efektywność mają zdecydowanie wykroki, które niebywale wzmacniają mięśnie uda i pośladków, które to z kolei utrzymują tkankę tłuszczową w ryzach. A więc noga do przodu, przysiad, pięta wciśnięta w podłogę, kolano nie dochodzi do palców stóp a pośladki są cały czas ściśnięte… i powtarzamy!

Kremy

Nie zdziałają cudów ale naprawdę mogą pomóc – szczególnie to z zawartością kofeiny okazują się satysfakcjonować większość użytkowniczek. Antycellulitowe działanie kofeiny polega na eliminowaniu wody z tkanki łącznej, co sprawia, że gąbczasta struktura jest mniej widoczna. Jeśli dodatkowo masaż odpowiednim preparatem poprzedzimy peelingiem krem będzie miał większe możliwości penetracji. Szukajcie w kosmetykach następujących składników: caffeine, aminophylline, theophylline.

Sztuczna opalenizna

Wreszcie, skutecznym sposobem na ukrycie problemu pomarańczowej skórki jest opalenizna, która maskuje gąbczastość dzięki prostej zasadzie, że co ciemniejsze wydaje się zwykle mniejsze. Nie zachęcamy jednak do postarzania skóry ekspozycją na słońce i proponujemy raczej sięgnięcie po dobre kosmetyki samoopalające, które pozwolą brązowić pupę przez cały rok. Aby końcowy efekt był zadawalający przypominamy o konieczności wykonania peelingu przed aplikacją kosmetyku, kolistym wsmarowywaniu preparatu oraz pozostawieniu ciała nagiego do całkowitego wyschnięcia.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/2 lata temu
Kremy nie sa niczym zlym. Sama nie wierzyłam w ich działanie jak kupowałam sobie jakieś taniochy z popularnych sklepów. Uwierzyłam dopiero jak sprawiłam sobie porzadne serum ( o którym zresztą jest dosyc głośno na naszej polskiej blogosferze oraz na forach). Mianowicie Vialise. Jest to ujędrniający i szybko wchłaniający się żel.
/2 lata temu
Mi bardzo pomogło Beauty Factory - Fabryka Urody w Poznaniu. Mają wiele skutecznych zabiegów.
/2 lata temu
Z tego co wiem, to opalanie nie pomaga na cellulit. To jest "chora" tkanka tłuszczowa, którą dobrze redukować u źródła, przynajmniej ja tak robię z Cellutellą Do tego ruch, dużo wody i oczywiście dieta
POKAŻ KOMENTARZE (5)