Jak wyglądają wczasy odchudzające?

Niewielu ludzi na nich było, każdy zastanawia się, co tam się właściwie odbywa i jakie są efekty pobytu na turnusach związanych ze zrzucaniem wagi. Co robi się na wczasach odchudzających, jak zorganizowany jest czas i jakie są najistotniejsze ich elementy?
/ 06.11.2012 15:23

Ćwiczenia w grupie.

W grupie raźniej!

   Jest to główna zaleta wczasów odchudzających – wszystkie zajęcia, posiłki i inne aktywności odbywają się w grupie, którą łączy wspólny cel, a mianowicie odchudzanie. Każdy uczestnik turnusy przybył na niego z tego samego powodu. Bardzo ważne są zajęcia grupowe, wspólna wymiana doświadczeń, określenie celów, przedyskutowanie trudności, jakie mogą napotkać każdego na drodze zmiany masy ciała oraz wzajemne wspieranie się w dążeniu do szczupłej sylwetki. Ten element wspólnotowy leży u podstaw sukcesu!

Polecamy: Dlaczego warto pojechać na wczasy odchudzające?

Smacznie, zdrowo, niskokalorycznie

   Podstawowy element odchudzania, każdemu kojarzący się z restrykcyjnymi obwarowaniami w kwestii posiłków to specjalna dieta. Menu na wczasach odchudzających układane jest przez specjalistów z zakresu dietetyki, którzy ze wszystkich sił starają się, by niskokaloryczne jedzenie było smaczne i sycące i nie kojarzyło się jedynie z wyrzeczeniami. Dodatkowo, na wczasach odchudzających, posiłki organizowane są w określonych porach i podawane są w określonych ilościach, co znacznie ułatwia efektywne zrzucanie wagi. Pobyt na turnusach odchudzających dodatkowo ma jeszcze jedną zaletę – zajęcia są tak zorganizowane, by uczestnicy nie mieli ani jednej wolnej chwili, którą mogliby przeznaczyć na podjadanie między posiłkami.

Ruch przede wszystkim!

   Aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem każdego odchudzania. Oprócz efektywnego zrzucania nadwagi daje organizmowi chęć do życia, wspomaga przemianę materii oraz odnawianie sił witalnych. Zajęcia prowadzone są grupowo i najczęściej na świeżym powietrzu, co daje osobie odchudzającej się możliwość kontaktu z naturą. Dodatkowo w ramach aktywności fizycznej organizowane są także inne formy ćwiczeń niż tylko nudna gimnastyka. Są to piesze wycieczki, Nordic Walking, zajęcia na basenie czy siłowni – różne ośrodki organizujące wczasy odchudzające prześcigają się w bogactwie swoich ofert.

Pielęgnacja ciała – to też jest ważne

   Jest to element praktycznie wszystkich oferowanych obecnie turnusów wczasów odchudzających. Wizyty w saunie, masaże, odżywcze kąpiele oraz inne metody pielęgnacji całego ciała to niezbędne minimum luksusu, na które mogą sobie pozwolić kuracjusze. Dbanie o skórę w czasie odchudzania jest bardzo ważne. Utrata masy ciała powoduje obluzowanie skóry, rozciągniętej uprzednio tkanką tłuszczową, dlatego trzeba o nią zadbać, by wraz z gubieniem zbędnych kilogramów, ona także przystosowała się do nowych rozmiarów ciała. Poza tym zabiegi pielęgnacyjne doskonale relaksują i mają nieoceniony wpływ na psychikę, zmęczoną ciągłą walką z chęcią dogodzenia sobie jedzeniem.

Zobacz również: Odchudzanie weekendowe