Głównym zadaniem zabiegu lipolizy iniekcyjnej jest kształtowanie wybranych partii ciala poprzez pozbycie się z nich niechcianego tłuszczu. / fot. Fotolia

Jak ujędrnić pupę?

Seksowna pupa to jędrna pupa. Regularne ćwiczenia i zabiegi kosmetyczne to najlepsze sposoby, by uzyskać kształtne i dobrze napięte pośladki. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw ćwiczeń na jędrne pośladki.
/ 05.10.2011 15:43
Głównym zadaniem zabiegu lipolizy iniekcyjnej jest kształtowanie wybranych partii ciala poprzez pozbycie się z nich niechcianego tłuszczu. / fot. Fotolia

Ćwiczenia na jędrne pośladki

Pośladkom wyjątkowo nie służy siedzący tryb życia, dlatego jeśli chcesz mieć ładną pupę, zapewnij jej dużo ruchu. Ćwicz przynajmniej 3 razy w tygodniu: dużo biegaj, pływaj, jeździj na rowerze oraz wykonuj ćwiczenia na daną partię mięśni.

Ćwiczenie 1

W klęku podpartym unoś jedną, ugiętą w kolanie nogę. Cały czas utrzymuj kąt prosty między łydką a udem i zadarte stopy. Wykonaj 30 powtórzeń na jedną nogę. Następnie powtórz to ćwiczenie, ale unosząc nogę do boku. Kolejną serię wykonaj unosząc prostą nogę.

Ćwiczenie 2

Leżąc na boku, unoś prostą nogę, pamiętając o zadartej stopie (pięta powinna być trochę wyżej niż palce). Zwróć szczególną uwagę, aby unosić nogę bokiem, a nie przodem. Zrób 30 powtórzeń na jedną nogę, następnie zatrzymaj nogę w górze i pulsuj, wykonując krótkie spięcia. Policz do 30 i zmień nogę.

Ćwiczenie 3

Połóż się na brzuchu. Włóż ręce pod biodra i unoś proste nogi mocno spinając pośladki. Wykonaj 30 powtórzeń, zegnij nogi w kolanach i zrób kolejną serię. Na koniec zatrzymaj nogi w górze i nie opuszczając kolan, zginaj nogi 30 razy.

Zobacz też: Dobierz ćwiczenia do swojej figury

Ćwiczenie 4

Połóż się na plecach, ręce wzdłuż tułowia. Oprzyj stopy na podłodze i powoli unoś biodra, maksymalnie napinając pośladki. Nie opuszczaj całkowicie bioder, zatrzymuj je tuż nad podłogą. Wykonaj 20 powtórzeń, a potem 20 w szybkim tempie. Następnie zatrzymaj biodra w górze, pośladki cały czas mocno spięte, i łącz kolana – zrób 30 powtórzeń.

Zabiegi na jędrną pupę

W gabinetach kosmetycznych możesz poddać się specjalistycznym zabiegom ujędrniającym i antycellulitowym. Polecamy masaż bańką chińską oraz zabieg cynamonowy. Jeśli brakuje Ci czasu, równie skutecznie możesz dbać o swoje ciało w domu. 2-3 razy w tygodniu wykonuj energiczny peeling pod prysznicem. Jeśli preferujesz naturalne kosmetyki, zmiel ziarna kawy i wymieszaj je z cynamonem i odrobiną soli. Uzyskasz świetny, gruboziarnisty antycellulitowy peeling, który ujędrni i rozgrzeje Twoje ciało. Po takim zabiegu wmasuj w skórę pośladków preparat ujędrniający.

Aby ujędrnić pośladki, należy się nimi odpowiednio zająć. Wprowadź zmiany już dziś i ciesz się seksownymi pośladkami.

Zobacz też: Jakie zajęcia fitness są polecane dla osób o słabej kondycji?