dwie kobiety biegają fot. Fotolia

Jak spalić tłuszcz? Szybko, bez wyrzeczeń i z przyjemnością!

Szybsze spalanie tłuszczu dzięki kilku prostym nawykom na co dzień? Tak, to możliwe! Jak spalić tłuszcz efektywniej? Pożegnaj niechciane fałdki na zawsze. To proste!
Wioletta Górecka / 14.02.2018 05:30
dwie kobiety biegają fot. Fotolia

Efektywne spalanie tłuszczu to temat, który interesuje wszystkich walczących z nadprogramowymi kilogramami. Pozbywanie się niechcianych fałdek nie powinno oznaczać długich godzin spędzanych na siłowni, z której wraca się na drżących nogach. Efektywne spalanie tłuszczu to racjonalne podejście: odpowiednia dieta i utrzymywanie tętna na poziomie 60-75% tętna maksymalnego oraz proste, za to wiele dające nawyki na co dzień.

Nadmiar tkanki tłuszczowej to zmora wielu z nas. Niechciane fałdki sprawiają, że często wstydzimy się swojego ciała i zakładamy luźne ubrania, martwiąc się o to, aby nie było ich widać. Zbilansowana, niskokaloryczna dieta oraz aktywność fizyczna to podstawa do zachowania szczupłej sylwetki. Odżywiasz się racjonalnie i ćwiczysz, jednak fałdki znikają znacznie wolniej, niż zakładałaś? Poznaj kilka trików na to, jak spalić tłuszcz szybciej!

Dlaczego tyjemy?

Znaną prawdą jest to, że ilość spożywanych w ciągu dnia kalorii nie powinna być większa, niż zapotrzebowanie na nie. Oczywiście jakaś część trójglicerydów jest niezbędna do tego, by organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Jednak jeśli pozwalasz na to, aby organizm produkował ich nadmiar (na przykład spożywając dużo słodyczy czy dań typu fast food), organizm będzie magazynował nadmiar zapasów w formie tkanki tłuszczowej.

Jak spalić tłuszcz?

Proces spalania tłuszczu to po prostu procesy rozpadu trójglicerydu na składowe: glicerol oraz cząsteczki kwasów tłuszczowych. Owe kwasy przenikają następnie do krwiobiegu, a stamtąd do komórek mięśniowych, w których są przetwarzane na energię. Efektywny trening, podczas którego następuje spalanie tłuszczu, to ten o intensywności 60-75% tętna maksymalnego. Utrzymanie treningu na wyższym poziomie tętna nie spala tłuszczu szybciej ani lepiej – wręcz przeciwnie, wówczas wytwarza się kwas mlekowy, który nie sprzyja lipolizie.

Jak podkręcić spalanie tłuszczu?

Jeśli zależy Ci na szybkich efektach, działaj racjonalnie i wykorzystaj kilka sprawdzonych trików na podkręcenie metabolizmu i przyspieszenie spalania tłuszczu. Pamiętaj, że tkankę tłuszczową redukujesz nie tylko na treningu – możesz robić to także w ciągu dnia. Wystarczy wysiąść przystanek wcześniej, skorzystać ze schodów zamiast windy, a na drugie śniadanie wybrać chipsy z jabłka a nie solone. Co jeszcze sprzyja spalaniu tłuszczu na co dzień?

Dobre nawyki na co dzień przede wszystkim!

Przed wyjściem z domu koniecznie zjedz śniadanie – to jeden z najważniejszych sposobów na to, jak spalić tłuszcz. Organizm, który nie dostał energii z pożywienia, będzie magazynował tą, którą już ma – a więc będąc głodną, nie spalisz tłuszczu, wręcz przeciwnie. Na śniadanie warto wybierać posiłki bogate w błonnik i białko. Nie tyko pobudzisz metabolizm, ale także nasycisz się na dłużej. Im więcej się ruszasz, tym lepiej – pomaga to bowiem utrzymać tętno na odpowiednim dla spalania tłuszczu poziomie. Jeśli więc poruszasz się w pracy, czyń to szybkim krokiem. Zamiast pisać maila – przejdź się osobiście do zainteresowanej osoby. Na drugie śniadanie wybieraj mieszankę białek i węglowodanów, zamiast ciastka do kawy. Do diety włącz także produkty, znane jako spalacze tłuszczu.

Pokochaj ruch!

Ruch to Twój sprzymierzeńca w każdych okolicznościach. Nawet, jeśli nie masz czasu na regularne chodzenie na siłownię, wynajduj sobie okazje do przysiadów, skłonów czy wymachów. Jeśli coś upadnie – schyl się kilka razy, zanim to podniesiesz. Zanim zdejmiesz coś z szafy – podnieś ręce i stań na palcach kilka razy. Do kuchni udawaj się szybkim krokiem, a także wysiądź przystanek wcześniej niż zwykle. Ruch nie tylko pomaga tracić kilogramy, ale także doładowuje pozytywną energią. To proste nawyki, które sprawią, że na pytanie o to, jak spalać tłuszcz, odpowiesz „z przyjemnością”!

To może cię zainteresować!

Chcesz schudnąć szybciej? Sprawdź, jak spalać tłuszcz efektywniej!
Pożegnaj uporczywy tłuszcz na zawsze!
8 rad na szybsze spalanie tłuszczu. Zobacz, jakie to proste!