Jak się odchudzić?

Mam 18 lat 162 cm wzrostu i ważę 62 kg.. jak sprawdzam w Internecie to piszą że to jest waga normalna ale okropnie mi zwisa tkanka tłuszczowa na brzuchu i mam tzw. "boczki". Jak zawsze kogoś znajomego spotykam to spotykam się stwierdzeniem "mama chyba dobrze karmi" albo "ale się z ciebie pączuszek zrobił".
/ 18.12.2007 22:04
Jak się odchudzić?

Witam mam problem. Mam 18 lat 162 cm wzrostu i ważę 62 kg.. jak sprawdzam w Internecie to piszą że to jest waga normalna ale okropnie mi zwisa tkanka tłuszczowa na brzuchu i mam tzw. "boczki". Jak zawsze kogoś znajomego spotykam to spotykam się stwierdzeniem "mama chyba dobrze karmi" albo "ale się z ciebie pączuszek zrobił". Zawsze ważyłam 54kg i to była dla mnie waga idealna. Nie wiem zupełnie jak do niej wrócić:(Nie mogę wykonywać dużo ćwiczeń ponieważ jestem po poważnej operacji kręgosłupa...Z żalem patrzeć na moje dawne sprzed 1,5 roku zdjęcia. Moja zmora są słodycze i lubię czasami wyjść z koleżankami na piwko.. Jednak próbowałam diety np. do 1000 kalorii (około miesiąca) ale niestety nic to nie dało, próbowałam nawet po prostu nie jeść słodyczy i jeść racjonalnie ale niestety nie straciłam nawet 1kg oprócz tego że może sama w sobie czułam się lżejsza ale ani cm ani waga nie ruszyła .Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam


Monika

Droga Moniko

Według moich wskaźników powinnaś osiągnąć wagę 56 kg. Aby zlikwidować tzw. oponkę brzuszną należy uzbroić się w cierpliwość i powstrzymać się przed pewnymi produktami. Słodycze i piwo złożone są z cukrów prostych, które szybko są trawione i jeżeli nie należysz do osób o wysokiej aktywności fizycznej, odkładają się w postaci tłuszczu. U mężczyzn często na otyłość brzuszną mówi się ,,mięsień piwny” i jest w tym trochę prawdy a obecnie coraz więcej kobiet pije piwo. Rozróżnia się dwa główne typy otyłości: brzuszną (typu jabłko) i udowo - pośladkową (typu gruszka). Za otyłość brzuszna u kobiet może odpowiadać zwiększone wydzielanie dwóch hormonów: kortyzolu i testosteronu. Stres, palenie papierosów, zbyt dużo spożywanej soli oraz alkoholu maja bardzo duży wpływ na ten rodzaj otyłości. Powinnaś zapytać się lekarza ortopedy czy możesz ćwiczyć brzuszki. W pozycji leżącej, z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa dociśniętym do podłoża. Jest to pozycja polecana przez instruktorów na podstawie opinii lekarskiej. Podobno nie obciąża ona kręgosłupa. Osoby po operacjach powinny ćwiczyć dostosowując intensywność do możliwości organizmu. Polecam pływanie lub szybki marsz. Spróbuj wyeliminować z diety cukry proste.

Pozdrawiam serdecznie

Zuzanna Gąsiewska, dietetyk