Jak schudnąć do ślubu? - turnusy odchudzające

Jeśli wkrótce wychodzisz za mąż i obawiasz się, że nie będziesz prezentowała się odpowiednio szczupło w sukni ślubnej - wybierz się na turnus odchudzający. Wczasy odchudzające to dobry sposób, by poprawić sylwetkę jeszcze przed ślubem!
/ 14.02.2014 10:03

Panna Młoda ćwiczy

Fot. Fotolia

Jeśli wiosną lub latem wychodzisz za mąż, to najwyższy czas, aby zgubić kilka zbędnych kilogramów i pokazać się w tym wielkim dniu w mniejszym rozmiarze. Największym powodzeniem wśród panien młodych cieszą się wyjazdowe turnusy odchudzające.

Nic dziwnego, bo w domu trudno nam się zmotywować do rozpoczęcia diety i codziennych ćwiczeń. Nie mamy też często czasu na pracochłonne szykowanie dietetycznych dań. Na wczasach odchudzających możemy też zasięgnąć porad specjalistów oraz skorzystać z zabiegów, które modelują sylwetkę.

– "Najskuteczniejsze są kuracje, które łączą dietę z zabiegami na ciało, poprawiającymi kondycję skóry i wyszczuplającymi sylwetkę. Dzięki temu przyszła panna młoda nie tylko schudnie, ale też ujędrni ciało, pozbędzie się cellulitu i będzie rewelacyjnie wyglądała na własnym ślubie" – radzi Nina Soboniak z Kliniki Skutecznego Odchudzania w Warszawie.

Zobacz także: Jak wyglądają wczasy odchudzające?

Kuracje wyjazdowe dla panien młodych

Niektóre ośrodki wzbogaciły już swoje oferty turnusów odchudzających o te specjalnie dedykowane przyszłym mężatkom. Specjalne kuracje wyjazdowe dla panien młodych oferuje m.in. warszawska Klinika Skutecznego Odchudzania. Tygodniowy turnus nie jest co prawda tani, ale klinika zapewnia utratę 3-5 kg i zmianę rozmiaru o jeden numer.

Dieta oparta o algowe preparaty francuskiej marki Andre Zagozda Laboratory rozpoczyna się od jednodniowego oczyszczania organizmu. Są też zajęcia z trenerem – jogging, nordic walking, joga i fitness oraz oraz wypoczynek w saunie i jaccuzi. Uzupełnieniem diety i ćwiczeń są zabiegi odchudzająco-ujędrniające i odmładzające. Jednym słowem odchudzanie i spa w pigułce. Tygodniowa kuracja kosztuje ok. 2900 zł.

Nieco inną ofertę proponuje Czapielski Młyn z Pojezierza Kaszubskiego. Tutaj specjalny pakiet "Panna Młoda" trwa 7 lub 14 dni i koncentruje się głównie na zabiegach upiększających. Warto jednak zwrócić uwagę na nieograniczony dostęp do strefy SPA i strefy basenowej - dla tych pań, które mają w sobie na tyle samozaparcia, by pływać i spalać kalorie, jest to optymalna opcja.

Z kolei krakowski ośrodek Fit Boot Camp ma spore doświadczenie w organizacji turnusów odchudzających, które trudno byłoby nazwać wczasami... Oferta zawiera m.in. marszobiegi, biegi terenowe, jogę, pływanie, wyprawy górskie i rowerowe, a także tzw. "ścieżki zdrowia". Na obóz może wybrać się każdy - znajdzie się miejsce dla pań ćwiczących regularnie, lecz także dla tych, którym ze sportem do tej pory nie było po drodze. Można zapisać się na obóz weekendowy lub długi. Ceny: zróżnicowane, ale można trafić na ofertę last minute - koszty są wówczas całkiem przystępne.

Zobacz także: Sauna przyspiesza odchudzanie - popularny mit

Szybkie odchudzanie przed ślubem - wybierz obóz karny!

To radykalny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów i wystąpienie w tym wielkim dniu w mniejszym rozmiarze. Boot camp, czyli obóz karny oferuje firma Sweath Lodge. "Daj sobie wycisk" to program odnowy fizycznej organizowany w Tatrach lub Beskidach. Obóz trwa 7 dni, a jego uczestnicy co prawda mieszkają w luksusowych warunkach, ale codziennie po dietetycznym posiłku ruszają w góry, gdzie przez 6-7 godzin pokonują trasy o różnym stopniu trudności.

To nie koniec wysiłku! Po powrocie czeka ich kolejna dawka ćwiczeń i wreszcie relaksujący masaż. Podczas turnusów zimowych trasy są pokonywane na skiturach (krótkie i szerokie narty) i rakietach (nakładki na buty umożliwiające chodzenie po śniegu). W czasie turnusu obowiązuje kuchnia wegetariańska.

To nie są wczasy, lecz obóz dla twardzieli. Firma oferuje zgubienie minimum 2-4 kg, poprawienie kondycji fizycznej oraz wyrzeźbienie mięśni brzucha, ud i pośladków. Koszt 7-dniowego turnusu zaczyna się od 2400 zł w Beskidach i 3650 zł w Tatrach.

Turnusy odchudzające za granicą

Bardzo modne stają się również zagraniczne kuracje odchudzające. Biura turystyczne oferują pobyty np. na Węgrzech, gdzie 7-dniowa lub 2-tygodniowa kuracja odchudzająca połączona jest z odnową biologiczną i możliwością poznania innego kraju. Oprócz diety kuracjusze mają codzienną gimnastykę, nordic walking, zajęcia na basenie, a także masaże i zabiegi medycyny estetycznej wspomagające odchudzanie, np. kawitację kształtującą sylwetkę czy drenaż limfatyczny odchudzający i modelujący ciało. 7-dniowa kuracja z codziennymi zabiegami kosztuje od 2000 zł.

Odchudzanie w... klasztorze?

Nie nie, nikt nie namawia tam przyszłej panny młodej, aby wycofała wypowiedziane już "Tak" i przywdziała habit. Kuracje odchudzające oferują nawet zakonnicy! To świetna propozycja dla par, które chcą wziąć ślub kościelny, bo mogą nie tylko fizycznie, lecz także duchowo przygotować się do tej wielkiej uroczystości. Misjonarze Świętej Rodziny w Bąblinie koło Obornik proponują rekolekcje z Postem św. Daniela, który opiera się na daniach kuchni wegetariańskiej. W czasie 10-dniowych rekolekcji w malowniczo położonym ośrodku nad Wartą, kuracjusze są pod opieką lekarza, mają też zapewnioną codzienną dawkę ruchu – spacery, gimnastykę, aerobik, nordic walking, przejażdżki na rowerze i pływanie. Dodatkowo mogą wykupić relaksujące masaże.

Oczywiście, nieodzownym elementem kuracji w formie rekolekcji są codzienne modlitwy i msze święte, a chętni mogą przygotować się do spowiedzi z całego życia. Turnus trwa 10 dni i kosztuje od 1050 zł (pokój 4-osobowy) do 1700 zł (apartament).

Oczyszczająca dieta - przed ślubem idealna!

Rekolekcje z oczyszczającym Postem św. Daniela organizują także pijarzy w Centrum Kultura i Wiara w Hebdowie k. Krakowa. Dieta owocowo-warzywna, oparta na poście proroka Daniela, jest ułożona przez dr Ewę Dąbrowską. Menu pozbawione mięsa, nabiału i białej mąki, dostarczające organizmowi 400-600 kcal dziennie, ma oczyścić organizm z toksyn. Kuracja ma też działanie lecznicze, bo stabilizuje ciśnienie i dzięki dużej dawce witamin z owoców i warzyw zwiększa odporność organizmu.

Kuracjusze mają zapewniony fitness, gimnastykę, nordic walking, wieczór w salonie spa, a także codzienne msze św., konferencje duchowe, warsztaty ze zdrowego odżywiania i układania prawidłowego jadłospisu. 5-dniowe rekolekcje kosztują 600-700 zł. 

Opracowanie: Redakcja we współpracy z 1event.

Zobacz także: Ślubna dieta sukienkowa - co to takiego?