Jak pozbyć się wysokiego poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi?

Ostatnio odezwał się u mnie wysoki cholesterol i wysokie trojglicerydy proszę o radę jak pozbyć się cholesterolu i trójglicerydów oraz tak dużej nadwagi sama nie wiem juz co mam jeść i jak sobie z tym poradzić.
Jak pozbyć się wysokiego poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi?

witam mam 32 lata i juz spora nadwagę bo aż 20 kg przy wzroście 164 cm.
Ostatnio odezwał się u mnie wysoki cholesterol i wysokie trójglicerydy proszę o radę jak pozbyć się cholesterolu i trojglicerydow oraz tak dużej nadwagi sama nie wiem juz co mam jeść i jak sobie z tym poradzić. dziękuję.


Megi

Droga Megi

Koniecznie musisz ograniczyć spożywanie produktów spożywczych podnoszących poziom cholesterolu i trojglicerydow. Przede wszystkim ciasta, naleśniki, placki, lody, czekoladę, chipsy i inne słodycze. Najlepiej jeżeli przejdziesz na wegetarianizm, ponieważ wszystkie kiełbasy, parówki, kotlety, szynki, smalec i potrawy smażone podwyższają ten poziom. Cholesterol znajduje się też w jajach, serach, mleku, majonezie. Twoja dieta powinna opierać się na warzywach, owocach i produktach zbożowych zawierających dużo błonnika. Dodawaj do potraw czosnek i oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia, na zimno typu Extra Vegine. Jedz jabłka, owoce cytrusowe, ziarna słonecznika, dyni, produkty sojowe, orzechy oraz chude ryby. Płatki jęczmienne lub owsiane (mogą być błyskawiczne) polecam jako pożywne, sycące i przede wszystkim zdrowe śniadanie. Możesz zalać je gorącym mlekiem, pod warunkiem, ze jest to mleko o zawartości tłuszczu 0,5%. Jeżeli zastosujesz się do moich porad i przynajmniej 2-3 razy w tygodniu będziesz ćwiczyć (obojętnie jakie ćwiczenia, a minimum przez godzinę) zrzucisz zbędne kilogramy a Twój cholesterol wróci do normy. Warto też zwrócić się do lekarza, ponieważ w ciężkich przypadkach sama dieta może nie wystarczyć.

Pozdrawiam serdecznie

Zuzanna Gąsiewska, dietetyk

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/9 lat temu
WITAM MAM 34 LATA I MÓJ POZIOM CHOLESTEROLU TO 5.97H mmol/l, TRÓJGLICERYDÓW O.70 mmol/l,ZELAZA 29.68 umol/ .MAM 160 CM WZROSTU I 59.5 KG WAŻE.NIE JEM WĘDLIN SERA ŻÓŁTEGO,SOSÓW.MLEKO 0,5% ,A SER BIAŁY CHUDY,JADAM RÓWNIEŻ DUŻO WARZYW I OWÓCÓW ,RYBY W MOIM MENI SĄ NAWET 2RAZY W TYGODNIU.UNIKAM SMAŻONEGO ,DO PRZYGOTOWANIA MIĘS UŻYWAM RĘKAWA.CO WIĘCEJ MOGĘ ZROBIĆ?PROSZĘ O RADĘ.AGA
/7 lat temu
bardzo dobre rady,nie mam silnej woli i to mój błąd
/8 lat temu
cześć mam na imię Kamila mam wysoki cholesterol mam 24 lata i nie wiem co mam teraz robić byłam u lekarza on cały czas kieruje mnie na nowe badania ale nic mi nie muwi powiedział tylko ze mam za duży cholesterol i tarczyce ( powiedział ze zrobiły mi się jakieś ogniska ) ale nic więcej nie dodał
POKAŻ KOMENTARZE (5)