Jak omijać bomby kaloryczne?

Jesteś na diecie już długi czas? Odmawiasz sobie wielu przyjemności, a mimo to waga ani drgnie? Może przyczyniają się do tego bomby kaloryczne ukryte w codziennych posiłkach? Dowiedz się, jak omijać bomby kaloryczne!
/ 18.10.2010 11:21

Zdrowe przekąski.

Fast-foody, chipsy, łakocie i…

Żywność typu fast-food, słone przekąski, czekolady, ciasta i ciasteczka do najmniej kalorycznych produktów nie należą, więc nikomu nie trzeba przypominać o konieczności ich wyeliminowania z diety. A w każdym razie jeśli się odchudzasz. Bądź czujny! Wiele produktów tylko pozornie wydaje się być niskokaloryczna. Na co zatem warto uważać?

Zobacz także: Efekt yoyo - czym jest i jak się przed nim ustrzec?

Chociażby na płatki śniadaniowe. A zwłaszcza na te z dodatkiem czekolady czy orzechów obtoczonych w miodzie. Niegroźnie wyglądające płatki śniadaniowe mogą dostarczać nawet 450 kcal w 100 g! A nie od dziś wiadomo, że czasem trudno się powstrzymać przed dokładką...

Zobacz także: Diety odchudzająca a alkohol

Limituj przekąski

Jeśli lubisz przegryzać suszone owoce i orzechy, pamiętaj o umiarze. W przypadku tych pierwszych kaloryczność może sięgać nawet 350 kcal/100 g, a u tych drugich nawet do 500-600 kcal. To niemało. Zwłaszcza, jeśli masz zaleconą dietę o energetyczności nie przekraczającej 1200-1400 kcal.

Czytaj więcej na serwisie: Zdrowe żywienie