Ile schudnę w tydzień?

Mam pytanie ile schudnę przez tydzień jedząc codziennie 1-2 jabłka no i woda mineralna. Poza tym będą jeszcze ćwiczenia:)
/ 04.12.2007 12:00
Ile schudnę w tydzień?
Mam pytanie ile schudnę przez tydzień
jedząc codziennie 1-2 jabłka
no i woda mineralna. Poza tym będą jeszcze ćwiczenia:)
niuska

Droga Niusko
Moja odpowiedź brzmi: nie wiem. To ile tracimy masy ciała i w jakim tempie zależy od bardzo wielu czynników, przede wszystkim genetycznych. Ale postaram się podejść do Twojego pytania bardziej matematycznie. 2 jabłka to około 180 kcal. Przez 7 dni zjesz 1260 kcal, czyli połowę tego co powinnaś zjeść każdego dnia (2500 kcal). Aby pozbyć się kilograma tkanki tłuszczowej trzeba spalić 9000 kcal. Można to zrobić za pomocą ćwiczeń oraz obniżenia kalorii w diecie.
Po pierwsze nie można przechodzić na tak restrykcyjna i ubogą dietę bez przygotowania organizmu. Wchodzenie w dietę powinno trwać tyle samo co sama dieta. Oznacza to stopniowe zmniejszanie porcji oraz kaloryczności posiłków. Tak samo jak powracanie do tradycyjnych posiłków powinno być łagodne. Ze względu na aspekty zdrowotne odradzam drastyczne ograniczanie posiłków. Wszelkie zmiany w diecie rozregulowują metabolizm i najczęściej po tak surowej diecie pojawia się efekt jojo.
W celu schudnięcia radzę przejść na zdrową dietę. Opartą na lekkich i wartościowych produktach. W połączeniu z ćwiczeniami uzyskasz smukłą linię, wzmocnisz mięśnie bez większego wysiłku.
Pozdrawiam serdecznie

Zuzanna Gąsiewska, dietetyk

 

Dowiedz się więcej o tym, ile można schudnąć w tydzień z naszego forum medycznego.