W 100 g owoców z  róży jest 840-3500 mg witaminy C odpornej na przetwarzanie/ fot. Fotolia.pl

Herbaty i zioła pomocne w odchudzaniu

Zielona, czerwona czy czarna – jaką herbatę pić w czasie diety? Jakie zioła pomagają w odchudzaniu? Na te pytania odpowiada Aleksandra Kubacka, dietetyk, doradca żywieniowy portalu www.mojdietetyk.pl.
/ 26.06.2012 15:02
W 100 g owoców z  róży jest 840-3500 mg witaminy C odpornej na przetwarzanie/ fot. Fotolia.pl

Które zioła pomogą nam schudnąć?

Są to na przykład tymianek, kminek i majeranek, które mają działanie wspomagające pracę przewodu pokarmowego oraz bazylia, która ma właściwości obniżające poziom cholesterolu. Są też zioła, które możemy zaparzać i pić w trakcie dnia. Należą do nich: fiołek trójbarwny, lubczyk lub skrzyp polny, o działaniu moczopędnym, a także mięta pieprzowa i  szałwia lekarska, które wspomagają trawienie. Dodatkowo pamiętać należy o tym, aby wybierając herbaty ziołowe omijać te, zawierające senes. Jego efekt jest krótkotrwały, ponadto jest on uważany za szkodliwy i niezalecany podczas odchudzania.

Zobacz także: Które zioła są dobre na odchudzanie?

Którą herbatę wybierać zatem podczas stosowania diety odchudzającej?

Zielona i czerwona herbata są częstym elementem diety odchudzającej i są zalecane przez dietetyków, gdyż mają podobną osmolarność jak płyny w naszym organizmie, dzięki czemu odpowiednio go nawadniają, w przeciwieństwie do herbaty czarnej. Mocna, czarna herbata ma właściwości odwadniające, stąd też nie jest zalecana podczas odchudzania, jak również ogólnie podczas zbilansowanej diety dla osób dorosłych.

Polecane: Czy zielona herbata pomaga schudnąć?

Spisała: Urszula Somow