Gabinet Est Golden Life - kuracja odchudzająca - Polki.pl testują fot. Fotolia

Gabinet Est Golden Life - kuracja odchudzająca - Polki.pl testują

Zobaczcie, co się wydarzyło w ciągu ostatnich kilku tygodni!
Agata Bernaciak / 22.12.2014 08:58
Gabinet Est Golden Life - kuracja odchudzająca - Polki.pl testują fot. Fotolia

Od ostatniej notki minęło naprawdę duuużo czasu. Co robiłam? Otóż na pewno się nie obijałam ;) W tym czasie miałam 3 tygodnie urlopu i - wyłączając ten okres - sumiennie chodziłam na spotkania z coachem dietetycznym.

Podsumowanie urlopu

Jestem dumna ze swojej postawy, bowiem po powrocie z urlopu moja waga totalnie nie uległa zmianie - ba! Wydaje mi się, że wróciłam do domu nie tylko naładowana pozytywną energią w związku z wypoczynkiem, ale czuję, że mam siłę by ogarnąć to co zaplanowałam.

W czasie wyjazdu mnóstwo czasu spędzałam aktywnie, a jeśli chodzi o dietę - nie przegięłam ani w jedną, ani w drugą stronę. Może na plus wyszedł fakt, że tamtejsza kuchnia to totalnie nie moja bajka, a i upał sprawiał, że jeść praktycznie w ogóle mi się nie chciało. Podsumowując zatem mój wyjazd nie oddalił mnie od osiągnięcia sukcesu w najbliższych, dietetyczno-odchudzających planach.

Co się zadziało poza moim urlopem?

Jestem mniej więcej po 6 spotkaniach z Kasią - moim coachem dietetycznym oraz po 4 spotkaniach z drugą Kasią - ekspertem od odchudzających zabiegów.

Jeśli chodzi o wrażenia związane z coachingiem, jestem zachwycona. Kasia naprawdę sprawiła, że w ciągu całego natłoku obowiązków znajduję chwilę, by powiedzieć sobie stop i zastanowić się nie tylko nad dietą, ale generalnie nad sensem tego całego pośpiechu. Coaching dietetyczny nazwałabym raczej terapią psychologiczno-dietetyczną, bowiem polega on nie tylko na rozmowach o diecie, nauce układania jadłospisu i pokazywaniu sposobów wyjścia z kryzysów. To również moment, który poświęcasz samej sobie, chwila na spojrzenie na swoją postawę w inny sposób, nauka patrzenia na własne ciało przychylniejszym okiem.

Nie żałuję więc ani jednej minuty mojego monologu, który uskuteczniam w gabinecie. Kasia - jak to sama określiła...:
Ja tu jestem tylko od tego, żeby zadawać pytania. Do reszty musisz dojść sama.
... i tak faktycznie jest.


Jesli chodzi o serię zabiegów Cavifast II, którym zostałam poddana, na spektakularne efekty chyba będziecie musiały jeszcze poczekać. Dlaczego? Bo po pierwsze z uwagi na mój urlop nie były one wykonywane regularnie (powinny być robione raz w tygodniu), a poza tym jestem w tym temacie dość ciężkim przypadkiem z uwagi na moje problemy z układem limfatycznym.

To co jednak zauważyłam jeśli chodzi o drenaż, po zaledwie 3 zabiegach kondycja mojej skóry jest zdecydowanie lepsza, a one same przestały być tak bardzo bolesne. Także z tego miejsca, z całego serca polecam wszystkim osobom walczącym o szczupłe i jędrne ciało drenaż limfatyczny. Nie ma nic lepszego!

Co więcej?

Poza tym wszystkim przyznaję się, że zdarza mi się nie trzymać idealnej diety. Jednak nikt nie jest idealny. Jak to powiedziała Kasia:
Musisz być zadowolona z siebie i musi być ci dobrze z samą sobą. Świat się nie zawali od jednego pączka czy batona. Zanim jednak go zjesz zastanów się, czy go potrzebujesz, bo każdy taki wybryk oddala cię od twoich planów. A przecież te plany są totalnie do zrealizowania!
I idąc tym tropem stwierdzam, że mam mega powera do chodzenia na siłownię. W tym tygodniu postanowiłam zwiększyć ilość treningów z 2 do 4-5 w tygodniu. Bo każdy taki pojedynczy trening przybliża mnie do osiągnięcia sukcesu.

Najważniejsze to znaleźć sposób na samego siebie.

Dokładnie tak samo działam w przypadku mojego największego problemu - jedzenia ostatniego posiłku po powrocie z pracy. Już w drodze do domu planuję, co pojawi się na moim talerzu i ile czasu poświęcę na posiłek. I nawet jeśli kończąc go nadal odczuwam głód, robię sobie gorącą herbatę i piję ją małymi łyczkami czekając, aż poczuję się syta. I... to działa! Nim wypiję do końca herbatę czuję, że nie wcisnę w siebie już ani jednego kęsa. A potem - by uniemożliwić sobie podjadanie - po prostu idę na siłownię :)

Jaki jest mój cel na nadchodzący czas?

Chcę chodzić na siłownię i uzależnić się od aktywności fizycznej. Potrzebuję na to 3 tygodni. Chcę pokonać przyzwyczajenie do leniwych wieczorów i zakończyć historię z podjadaniem przed lub po posiłkach. I wiem, że to zrobię. Bo już mam na siebie sposób :)

O gabinecie EST

Gabinet Est istnieje od 2008 r. Usytuowany z dala od ruchliwych ulic na warszawskim Grochowie, zarządzany jest przez kosmetologa Katarzynę Nozderko. Dzięki profesjonalizmowi specjalistów, EST został wyróżniony Brylantową Gwiazdą, którą zdobył między innymi poprzez przyjmowanie podstawionych klientów, którzy sprawdzali jak gabinet EST traktuje i dba o klientów.

Okazało się, że jest numerem jeden w Polsce! Gabinet EST posiada urządzenia o najwyższych standardach przeznaczonych do zabiegów na twarz i ciało. Dodatkowo, dzięki współpracy z psychodietetykiem działa holistycznie na cały organizm człowieka. Gabinet EST wyróżniają między innymi zabiegi oparte na naturalnych terapiach, które są alternatywną dla chirurgii plastycznej. Chcesz się umówić na wizytę? Wejdź na
www.nozderko.com. Salon mieści się przy ulicy ul. Szaserów 109 lok nr 1 04-349 Warszawa.