Fitness na trzech kółkach

Dla urozmaicenia rekreacji na świeżym powietrzu można jeździć na rowerze, rolkach, a ostatnio także na „trajce”. Ten trzykołowy pojazd pochodzący ze Stanów Zjednoczonych powoli nabiera popularność również w Polsce.
/ 13.03.2008 23:25
Dla urozmaicenia rekreacji na świeżym powietrzu można jeździć na rowerze, rolkach, a ostatnio także na „trajce”. Ten trzykołowy pojazd pochodzący ze Stanów Zjednoczonych powoli nabiera popularność również w Polsce. Fitness na trzech kółkach

TRIKKE – bo taka jest oryginalna nazwa urządzenia – to trójkołowy pojazd, który sprawdza się jako świetna forma ćwiczeń fitnessowych. Jeździmy na niej dzięki płynnym skłonom ciała, faktycznie przypominającym szusowanie na nartach. Trójkołowy pojazd na pierwszy rzut oka przypomina hulajnogę, w rzeczywistości łączy jednak o wiele więcej funkcji. Jest to połączenie jazdy na rolkach, nartach i rowerze. Jak dowodzą badania półgodzinna jazda na trajce pozwala na spalenie około 400 kalorii. Dodatkowo pracują przy tym wszystkie partie ciała na świerzym powietrzu. Angażujemy zarówno mięśnie od nadgarstków, przez ramiona, barki, mięsnie kręgosłupa, uda, łydki, aż do stóp.

Jazda na trajce przeznaczona jest zarówno dla dorosłych, jak i dla nastolatków, którzy w krótkim czasie podczas zabawy i fajnie spędzonego czasu chcą doskonale wyrzeźbić swoje ciało i zgubić zbędne kilogramy. TRIKKE ma kilka wersji przeznaczonych odpowiednio dla osób i stylu jazdy.

TRIKKE T5
- po idealny pojazd dla dziecka. Trzy punkty podparcia i sprawne podwójne ręczne hamulce zwiększają stabilność i dają dużą kontrolę jazdy.

TRIKKE T6
- pojazd jest doskonałą jazdą dla nastolatków, starszych dzieci i dla niskich dorosłych. Model ten jest lekki i wystarczająco kompaktowy dla dziewczyn i chłopców, by zacząć naukę jazdy na TRIKKE, zaznać smaku jazdy w skateparku, czy szusować wokół swojego miasta albo tylko jeździć w najbliższym swoim sąsiedztwie.Fitness na trzech kółkach

TRIKKE T7
pierwszy model skonstruowanych dla kobiet chcących uprawiać fitness na świerzym powietrzu. Jest on bardziej sportowy, gdzie podczas jazdy intensywniej pracują nasze nogi, ramiona, barki i brzuch.

TRIKKE T8
to model wyposażony przez wielu wybierane pneumatyczne koła oferujące lepszy komfort jazdy po nierównym terenie, czy lepszy kontakt z podłożem podczas stromych podjazdów. Pozwala pokonać trudny teren, tak abyś mógł poświęcić całą swoja energię w skręty i jazdę do przodu.

TRIKKE T12
model Roadster całkowicie profesjonalny, na pompowanych kołach przeznaczony jest do poruszania się w najgorszym terenie. Jest on skonstruowany dla sportowców, łączy szybką jazdę z crossowym treningiem Doskonały w ćwiczeniach wytrzymałościowych, poprawiających równowagę, zwinność i siłę

Jazda na trajce to doskonały sposób na rodzinne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, a także znakomity sposób zrzucenia zbędnego tłuszczyku po zimowym zastoju. Pojazd dostępny jest w specjalistycznych sklepach rowerowych.

Agnieszka Pyrzanowska