Cellulit - jak go pokonać?

Drenaż limfatyczny BOA w ofertach wczasów odchudzających

Oferta zabiegów wyszczuplających proponowanych przez organizatorów wczasów odchudzających jest zazwyczaj bardzo bogata. Jednym z najczęściej pojawiającym się zabiegów jest drenaż limfatyczny BOA. Na czym polega ten zabieg? Jakie są wskazania i przeciwwskazania?
/ 04.02.2013 11:58
Cellulit - jak go pokonać?

Czym jest drenaż limfatyczny?

Drenaż jest rodzajem masażu. Może być wykonywany zarówno manualnie lub za pomocą specjalistycznych urządzeń. Jego głównym celem jest pobudzenie krążenia limfy odpowiedzialnej za transport substancji do komórek.

 Sposób działania i wygląd urządzenia

Urządzenie służące do przeprowadzenia zabiegu to najczęściej cały kombinezon lub tylko rękawy zakładane na poszczególne kończyny.  Wypełnione powietrzem pod ciśnieniem tworzą liczne fale uciskowe, pobudzające krążenie chłonki. To zabieg bezbolesny, odprężający i rozluźniający. Odczuwamy jedynie przyjemny ucisk na wybranych partiach ciała.  Po zabiegu znikają, między innymi, wszelkie opuchlizny widoczne przed, zaś skóra jest wygładzona i naprężona.  Zwalczany zostaje także cellulit. Usprawnia krążenie oraz wspomaga wydalanie zalegającej wody z organizmu oraz znajdujących się w nim toksyn. Wspomaga odchudzanie.

Zobacz także: W jaki sposób powstaje cellulit?

 Wskazania

Drenaż limfatyczny to idealne rozwiązanie w przypadku cellulitu, otyłości, obrzęków limfatycznych, problemów z krążeniem, uczucia ociężałych nóg czy nawet całego ciała. Korzystnie wpływa także na zmniejszenie żylaków oraz w trakcie powrotu do zdrowia po operacjach chirurgii estetycznej. To jeden z lepszych sposobów na poprawienie odporności.

Przeciwwskazania

Głównymi przeciwwskazaniami są: ciąża, choroby skóry, infekcje, zakrzepice żył, nadciśnienie tętnicze, niewydolność nerek.

Cena i ilość zalecanych zabiegów

Koszt zabiegu waha się od 100 do 250 zł zaś zalecana ich liczba dająca widoczne efekty to 8 do 10.

Zobacz także: Jak wyglądają wczasy odchudzające?