Dlaczego warto jeść lody?

Czy lody są zdrowe? Tak! Zobaczcie dlaczego warto je jeść!

Latem chętnie sięgamy po lody. Nie powinniśmy obawiać się obiegowej opinii o ich wysokiej kaloryczności i niekorzystnym wpływie na nasze zdrowie. Jest wręcz przeciwnie! Dlaczego warto jeść lody?

Dlaczego warto jeść lody?

Fot. Fotolia

Owocowe, śmietankowe, w polewie czekoladowej lub z orzechami - lody to jeden z ulubionych deserów dzieci i dorosłych. W Polsce sięgamy po nie głównie wiosną i latem, gdy za oknami robi się cieplej, lecz lody w rozsądnych ilościach warto jeść przez cały rok, ponieważ są zdrowie i wbrew pozorom, wcale nie aż tak kaloryczne, jak nam się wydaje.

Oto kilka powodów, by jeść lody:

  • Doskonale orzeźwiają w upalne dni. Gdy czujemy, że upał daje nam w kość nie ma nic lepszego niż lody. Jest to naturalny sposób na ochłodę oraz nawodnienie organizmu i uzupełnienie wypłukanych wraz z potem minerałów. Jedzemy jednak lody powoli i z rozsądkiem, by nie zafundować gardłu zbyt dużego szoku termicznego, co może skończyć się anginą.
  • Nie szkodą sylwetce! Choć zwykle desery kojarzą nam się z bombami kalorycznymi, lecz wcale nie musi tak być. Najmniej kalorii mają lody sorbetowe, przygotowywane z zamrożonych kawałków owoców i soków owocowych. Najbardziej kaloryczne będę oczywiście te z pełnotłustego mleka, z dużą ilością czekolady i bitą śmietaną - taki deser to około 300 kalorii.
  • Zawierają witaminy i składniki mineralne, szczególnie te, które przygotowane z mleka lub jogurtu. Dostarczą organizmowi wapnia, magnezu oraz witamin A, D, B2, E oraz K. Zatem stwiedzenie, że lody są niezdrowe możemy włożyć między bajki.

Zobacz też: Jak zrobić domowe lody?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/2 lata temu
Lody są mega!! :) Najlepsza słodycz na świecie :) I tylko z Cafe Verona!
/3 lata temu
Zgadza się, że lody sorbetowe, dodatkowo przygotowane w domu, z ograniczoną ilością cukru to dobra przekąska. Nie możemy jednak lodów kupionych w sklepie czy lodziarni traktować jako coś super zdrowego i niskokalorycznego, pomagającego dodatkowo nam zrzucić dodatkowe kilogramy (jak to ostatnio jest propagowane w telewizji). To pułapka nie tylko wysokokaloryczna ale zazwyczaj bogata w tłuszcze i cukry, często przekraczające trzykrotnie nasze dobowe zapotrzebowanie na te składniki.
/3 lata temu
Ja tak samo :) W odpowiedniej ilości, można zjeść dosłownie wszystko :)
POKAŻ KOMENTARZE (1)