Dieta w zależności od grupy krwi

Czy istnieją diety, które są stosowane w zależności od grupy krwi? Jeżeli tak, to czy rzeczywiście są skuteczne i jak działają?
/ 27.12.2007 18:39
Dieta w zależności od grupy krwi

Czy istnieją diety, które są stosowane w zależności od grupy krwi? Jeżeli tak, to czy rzeczywiście są skuteczne i jak działają? Pozdrawiam


Justine

Opinie na temat diet zawsze są podzielone. Tak samo jest z dietą odpowiednią do grupy krwi. Opiera się ona na złożeniach, że poszczególne grupy krwi różnicują nasze organizmy, przekazując zakodowaną przez wieki informację genetyczną. I tak: krew grupy ,,0” uważana jest za najstarszą i najbardziej odporną, osoby z grupą ,,A” mają przodków uprawiających ziemię, którzy hodowali i żywili się głównie roślinami, osoby z grupą ,,B” są najbardziej odporni na choroby cywilizacyjne, a osoby z grupą ,,AB” , jak sama nazwa wskazuje jest połączeniem obu tych grup. Niektórzy badacze twierdzą, ze nawyki żywieniowe przechodzące z pokolenia na pokolenie przysposobiły żołądki do sprawniejszego trawienia określonych produktów spożywczych. Proponuję zapoznać się z produktami zalecanymi i przeciwwskazanymi dla swojej grupy krwi i sprawdzić czy faktycznie niektóre produkty tolerujesz i lubisz a po innych źle się czujesz. Warto ta dietę wypróbować.

Pozdrawiam serdecznie

Zuzanna Gąsiewska, dietetyk