POLECAMY

Dieta tasiemcowa – czy warto ryzykować?

Połykam tabletkę i już chudnę – myśli wiele osób, które decydują się na tzw. dietę tasiemcową, czyli… połykanie główek tasiemca. Pasożyt rozwija się w organizmie żywiciela i powoduje liczne problemy zdrowotne: awitaminozę i anemię, wymioty, biegunkę czy bóle głowy. Dieta tasiemcowa to ogromne ryzyko – może prowadzić do śmierci!

Dieta tasiemcowa. Skąd to się wzięło?

Dieta tasiemcowa była popularna już w latach 30. XX wieku w Stanach Zjednoczonych – szczególnie wśród osób chcących utrzymać wymarzoną sylwetkę.

Większość tabletek z tasiemcami pochodzi z Chin, nie wiadomo jednak do końca jak zostały wyhodowane (bardzo możliwe, że w zwierzętach – psach czy świniach).

Spekuluje się, że  niektóre gwiazdy, takie jak chociażby Angelina Jolie, poddały się tej kontrowersyjnej diecie. Moda na dietę tasiemcową nie ominęła też Polski – w internecie można kupić tabletki z główką tasiemca i to za niemałe pieniądze, ponieważ ceny takich tabletek wahają się  w granicach paruset do kilku tysięcy złotych.

Przykładowe ogłoszenia (pisownia oryginalna):

  • „Jestem zainteresowana kupnem tabletek z główką tasiemca! Cena nie jest dla mnie ważna! Zapłacę mniej więcej każdą cenę zaczynającą  się od 100 zł do 600 zł. Najbardziej odpowiadałoby mi dowiezienie ich pod określony adres we Włocławku, oczywiście za dopłatą . Jeśli jest ktoś zainteresowany proszę pisać!” (Marietta)
  • „Witam, w sprzedaży tabletki z jajami tasiemca wraz z odtrutką. Cena całego zestawu to 600zł (jest to tasiemiec nieuzbrojony, testowałam go na sobie i schudłam w ciągu 6 tygodni aż 22 kg, wiec na prawdę warto)” (Katarzyna K.)
  • „Sprzedam weight b gone tabletki z główką tasiemca osobiście sprowadzane z Wielkiej Brytanii, jeśli chcesz mieć 100% gwarancje zrzucenia zbędnych kilogramów (około 15kg w miesiąc ) to są to właśnie tabletki dla Ciebie, wysyłka szybka bez żadnych przedpłat . Zestaw zawiera tabletki z główkami tasiemca nieuzbrojonego oraz odtrutkę” (Maciej M.)

Skąd w ludziach pomysł na to, by za niemałe pieniądze zostać inkubatorem dla pasożytów? Czy jest to tylko chęć szybkiego i skutecznego zrzucenia wagi i totalna nieświadomość zagrożenia, jakie niesie dobrowolne wprowadzenie do swojego organizmu larw tego pasożyta?

Zobacz też: Tasiemiec nieuzbrojony - 10-metrowy pasożyt

Czy naprawdę warto ryzykować?

W tabletce, którą należy połknąć, znajduje się główka tasiemca. Po przedostaniu się do naszego organizmu pasożyt przyczepia się do jelita cienkiego i rośnie.

Wtedy faktycznie chudniemy, ale przy okazji zaczynamy chorować na anemię i awitaminozę, z którymi razem w parze idą: wymioty, mdłości, bole głowy, biegunka, spadek odporności i ogólne wycieńczenie, co może nawet prowadzić do śmierci!

Pasożyta bardzo trudno się pozbyć, a sama kuracja nie należy do przyjemnych (wiąże się z wieloma komplikacjami oraz poważnymi skutkami ubocznymi).

Zobacz też: Co robić, gdy podejrzewamy zakażenie pasożytem?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (27)
/2 lata temu
jak mogła dostać nie tą płeć? przecież tasiemce są obupłciowe, jeden osobnik ma gonady żeńskie i męskie. a tasiemiec "składa jaja" tzn jaja znajdują się w ostatnich dojrzałych członach które są wydalane z kałem, wiec jeśli koleżanka nie jadła własnej kupy, myła ręce po skorzystaniu z toalety to jak może mieć problemy przez jaja tasiemca? poczytaj trochę o cyklu życiowym tasiemca, o rozmnażaniu itp...
/2 lata temu
prosze o namiary na uczciwego sprzedawce?
/2 lata temu
pod tym adresem moniczka23456@interia.pl
POKAŻ KOMENTARZE (24)