Dieta oczyszczająca najlepsza na wiosnę!

Chcesz zacząć się odchudzać? Najlepszym pomysłem na start jest dieta oczyszczająca. Poznaj zasady!
/ 09.04.2014 12:45

Właściwa dieta wpływa pozytywnie nie tylko na funkcjonowanie organizmu, ale i na samopoczucie. Dietetycy radzą, by każdy przynajmniej raz w roku zastosował dietę oczyszczającą. Do dzieła!

Najlepsza propozycja diety oczyszczającej na wiosnę!

fot. Fotolia

Po co przeprowadzać dietę oczyszczającą?

Dieta oczyszczająca nie tylko uwolni organizm od toksyn, ale również pozwoli Ci zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Eksperci zwracają również uwagę na jej walory lecznicze i odmładzające. Z pewnością po dniach czy tygodniach wyrzeczeń, będziesz nią zachwycona!

Skąd biorą się toksyny?

Warto wiedzieć, że toksyny, które kumulują się w naszym organizmie pochodzą przede wszystkim z:

  • jedzenia
  • powietrza
  • rozpadu komórek (przede wszystkim tłuszczowych)
  • nadużywania leków

Fast foody, słodycze czy gazowane, słodkie napoje z pewnością nie służą twojemu organizmowi. A raczej powodują uczucie ciężkości. To znak, że powinnaś jak najszybciej zmienić swoje codzienne menu.

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Oczyszczanie to proces, który składa się z dwóch etapów:

  • Po pierwsze – przekształca toksyny w mniej szkodliwe substancje
  • Po drugie – usuwa je z organizmu

Niektórzy w ramach oczyszczania organizmu decydują się na głodówkę. Jest ona dużym obciążeniem dla organizmu. Zbyt długa może doprowadzić do wycieńczenia organizmu, powstania kamieni żółciowych, jak również odkładania się złogów w nerkach. Stanowi więc niebezpieczeństwo dla zdrowia i z pewnością nie spełni oczekiwanej roli.

Najlepsza propozycja wiosennej diety oczyszczającej

Najlepszym rozwiązaniem jest dieta warzywno-owocowa. Rekomendują ją specjaliści jako najlepszą formę oczyszczania organizmu. Jest bezpieczna i nieszkodliwa. Dietetyk albo lekarz poradzi Ci, jakich produktów się wystrzegać, a jakie będą dla Ciebie dobre. Ten rodzaj głodówki wymaga dyscypliny i samozaparcia.

Musisz przygotować się na to, że pierwsze dni będą dla Ciebie drogą przez mękę. Organizm będzie musiał się przyzwyczaić do nowej diety. Dieta warzywno-owocowa składa się z produktów, które są bogate w naturalne przeciwutleniacze. Wspomagają one procesy naprawcze oraz działają oczyszczająco, uzdrawiająco i odmładzająco.

Odstawienie pokarmów budulcowych i wysokoenergetycznych - białka, tłuszczy, węglowodanów szybko wchłanialnych, powoduje przestawienie się organizmu na odżywianie wewnętrzne – a to prowadzi do pozbywania się przez organizm bezwartościowych złogów, zdegenerowanych tkanek i wykorzystanie ich jako źródło pożywienia. Szczęśliwym następstwem tych procesów jest utrata masy ciała. 

Dieta ta występuje w kilku formach, w zależności od potrzeb:

  • dieta mieszana – w ciągu dnia spożywa się jeden posiłek wg diety warzywno-owocowej (wspomaganie organizmu)
  • dieta jednodniowa – jeden dzień w tygodniu wyłącznie na warzywach i owocach (profilaktycznie)
  • dieta kilkudniowa (profilaktycznie lub zdrowotnie)
  • dieta kilkutygodniowa (od 2 do 6 tygodni) – tylko pod nadzorem specjalistów (zdrowotnie)

Na podstawie informacji prasowej Centrum Odmładzania i Odchudzania Czapielski Młyn