Pozbądź się zimowego tłuszczyku!

Zobacz, jak powinnaś się odżywiać, by na wiosnę zadziwić wszystkich szczupłą sylwetką!
/ 27.01.2014 10:28

Zima to pora roku, w której zwykle przybywa nadprogramowych kilogramów. Jak temu zaradzić? Warzywa i owoce, w odpowiednim połączeniu, zdrowo pozwolą Ci pozbyć się zbędnego bagażu tłuszczu, który nagromadził się zimą!

Dieta na zimę - jak stracić tłuszcz

fot. Fotolia
 

Jakie posiłki wykluczyć z diety?

Przede wszystkim odstaw:

  1. 1. Fast foody
  2. 2. Napoje gazowane
  3. 3. Słodycze

Dlaczego? Powodują uczucie ciężkości, a nawet wzdęcia. To wszystko świadczy o nadmiarze toksyn w organizmie.

 

Co jeść i pić?

Dieta warzywno-owocowa składa się z produktów, które są bogate w naturalne przeciwutleniacze. Wspomagają procesy naprawcze oraz działają oczyszczająco, uzdrawiająco i odmładzająco. Warto pamiętać, że warzywa i owoce możemy spożywać pod wieloma postaciami. Urozmaiceniem będą duszone, gotowane, w postaci sałatek bądź surówek.

Ważne w diecie oczyszczającej jest dostarczanie do organizmu ok. 2 litrów wody dziennie. Pamiętajmy, żeby była niegazowana. Duże znaczenie mają też herbatki ziołowe, które eliminują szkodliwe substancje z naszego organizmu. Najlepszy wybór to zielona herbata, koper włoski, mięta czy rumianek.

 

Jak bezpiecznie oczyścić organizm?

Dieta warzywno-owocowa jest rekomendowana przez specjalistów jako najlepsza forma oczyszczania organizmu. Odstawienie pokarmów wysokoenergetycznych - białek, tłuszczy, węglowodanów - powoduje przestawienie się organizmu na odżywianie wewnętrzne. Zastanawiasz się, co to oznacza? Otóż prowadzi to do pozbywania się przez organizm zdegenerowanych tkanek i toksyn. W efekcie uzyskujemy oczyszczenie, leczenie oraz utratę kilogramów.

Detoksykacja to proces, który składa się z 2 etapów. Po pierwsze – przekształcenie toksyn w mniej szkodliwe substancje. Po drugie – usunięcie toksyn z organizmu. Niektórzy w ramach oczyszczania organizmu decydują się na głodówkę. Jest ona dużym obciążeniem dla organizmu. Zbyt długa może doprowadzić do wycieńczenia organizmu, powstania kamieni żółciowych, jak również odkładania się złogów w nerkach.

Napisane na podstawie informacji prasowej Centrum Odmładzania i Odchudzania Czapielski Młyn