Poznaj JEDEN sposób na rozwiązanie aż 3 problemów: schudnij, oczyść organizm i pokonaj choroby!

Dieta Daniela to popularny sposób na oczyszczanie, ale także uzdrawianie organizmu. Na czym polega? Czy jest przeznaczona także dla ciebie?
Wioletta Górecka / 10 miesięcy temu
Poznaj JEDEN sposób na rozwiązanie aż 3 problemów: schudnij, oczyść organizm i pokonaj choroby! fot. Adobe Stock

Nadprogramowe kilogramy powodują, że najchętniej przestałabyś jeść cokolwiek i spędzałabyś całe dnie na siłowni, by wrócić do szczupłej i smukłej sylwetki? Nie musisz podejmować aż tak radykalnych kroków.  Coraz większą popularność wśród kobiet (a także mężczyzn) w różnym wieku zdobywa dieta Daniela. Na czym polega? Czy jest przeznaczona dla ciebie?

Czym jest dieta Daniela?

Dieta Daniela to specjalnie opracowany rodzaj półgłodówki, opierający się na spożywaniu wyłącznie niektórych owoców i warzyw przez cały okres trwania. Ten rodzaj diety ma za zadanie „włączyć” odżywianie wewnętrzne, polegające na "zjadaniu" przez organizm zapasów tłuszczu i chorych tkanek. Dieta jest rygorystyczna, jednak jej efekty są chwalone przez wielu.

Główne zadanie diety Daniela

Aby skutecznie pozbyć się nadprogramowych kilogramów, niezbędny jest deficyt kalorii przy jednoczesnym zwiększeniu dawki aktywności fizycznej. Dieta Daniela nie jest jednak zwyczajną dietą, jakich wiele. Jej główną ideą jest oczyszczenie i uzdrowienie organizmu, a utrata kilogramów to korzystny efekt dodatkowy.

Dla kogo dieta Daniela?

Dieta Daniela to rodzaj ściśle kontrolowanej półgłódówki, polegającej na spożywaniu wybranych warzyw i owoców przez określony czas. Sednem diety Daniela (zwanej również postem Daniela), jest zainicjowanie tak zwanego odżywiania wewnętrznego, które działa uzdrawiająco na organizm. Nie jest to więc dieta typowo odchudzająca, a oczyszczająca organizm z toksyn i pomagająca zwalczyć wiele schorzeń.

Na czym polega dieta Daniela?

Ta owocowo – warzywna dieta dedykowana jest zarówno osobom zdrowym, w celu oczyszczenia i wzmocnienia organizmu, jak również tym zmagającym się z rozmaitymi dolegliwościami, na przykład:

 • otyłością,
 • wrzodami żołądka,
 • kamicą nerkową,
 • alergiami skórnymi,
 • nadciśnieniem,
 • astmą.

Dzienna dawka energetyczna nie powinna przekraczać 600 kcal. Zasady diety ściśle określają konkretne owoce i warzywa, które można spożywać, a które podczas diety są kategorycznie zabronione. Celem jest „włączenie” odżywiania wewnętrznego, do czego przyczyniają się właśnie konkretne owoce i warzywa. Spożycie zakazanego produktu może wyłączyć odżywianie wewnętrzne, a kontynuowanie postu będzie niczym więcej, niż tylko wyniszczającą organizm głodówką.

Jak długo może trwać ta dieta?

Post Daniela nie może trwać dłużej niż 40 dni – przekroczenie tego czasu naraża organizm na negatywne konsekwencje. Można stosować ją również w blokach 7 dniowych, w odstępach kilku miesięcy.

Na czym polega odżywianie wewnętrzne?

Organizm, znajdujący się w stanie deficytu kalorii, w pierwszej kolejności zaczyna „zjadać” tkankę tłuszczową, a następnie chore tkanki, toksyny i metale ciężkie. Podczas postu Daniela, organizm oczyszcza się i regeneruje, powracając do równowagi. Dieta podzielona jest na kilka etapów, a zakończona musi być wychodzeniem na odpowiednich zasadach (czyli stopniowym włączaniu do diety produktów, które na wcześniejszych etapach były zakazane). Pozwoli to na uniknięcie efektu jo-jo.

Czy post Daniela jest dla każdego?

Dieta Daniela może być stosowana wyłącznie przez osoby, które mają dużo samodyscypliny i wiedzą, że wytrwają przez cały okres jej trwania na rygorystycznych zasadach. Nie ma tutaj miejsca na żadne odstępstwa i chwile zapomnienia. Druga, równie ważna kwestia jest taka, że pomimo swoich leczniczych i oczyszczających właściwości, niektóre choroby wykluczają możliwość przejścia na tą dietę. Dieta Daniela nie może być stosowana przez osoby borykające się z:

 • cukrzycą,
 • gruźlicą,
 • niedoczynnością nadnerczy,
 • nadczynnością tarczycy,
 • nowotworami,
 • depresją,
 • niewydolnością serca, wątroby, nerek.

Stosowanie diety Daniela jest również zabronione ciężarnym i karmiącym piersią kobietom, a także dzieciom. Przed przystąpieniem do niej, trzeba zapoznać się dokładnie z wartościowymi publikacjami na ten temat i zadawać wszystkie nurtujące pytania, zanim przystąpi się do diety. Nieprawidłowo przeprowadzona, może zrujnować organizm! 

Co jeszcze może cię zainteresować? 

Owocowo-warzywna dieta 
Dieta dr Dąbrowskiej
Owocowo-warzywna dieta dr Dąbrowskiej

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/9 miesięcy temu
Wedlu mnie diety bezmięsne w ogóle górują nad innymi. Mięso obciąża organizm. Niby je trawimy itp, ale i tak większość osób, które znam lepiej czuje się nie jedząc mięsa. Nawet podczas i po kuracji Neera, którą stosuję dla oczyszczenia organizmu, zaleca się wyeliminowanie mięsa z diety. Małymi krokami staram się to zrobić. Jem jeszcze tylko ryby i od czasu do czasu pierś z kurczaka, ale tylko jak nie mam alternatywy
/9 miesięcy temu
Ja kiedyś nie byłam zwolenniczką brania tabletek.Ale niestety nie dawałam rady na samych dietach.Z dużej ilości tabletek wybrałam Slimunox.I był to trafny wybór.Z tygodnia na tydzień chudłam .A całe odchudzanie skończyłam z wynikiem -14 kg.
/10 miesięcy temu
Żadna tam półgłodówka, czy cała głodówka. Można wzmacniać odporność (a w zasadzie cały organizm) i chudnąć jednocześnie, stosując to proste rozwiązanie: zbijamywage.pl/preparaty-wspomagajace-odchudzanie/probiox-plus-nowoczesne-rozwiazanie-na-odchudzanie-i-nie-tylko