Dieta 3D Chili

Schudnąć cztery kilogramy w przeciągu jednego miesiąca? Prawdopodobnie możliwe, z dietą 3D Chili.
/ 04.11.2014 10:02

Schudnąć cztery kilogramy w przeciągu jednego miesiąca? Prawdopodobnie możliwe, z dietą 3D Chili.

Dieta 3D Chili

Fot. Depositphotos

Na czym polega dieta 3D Chili?

Dieta stworzona przez amerykańską dietetyczkę podbiła nie tylko Stany Zjednoczone, ale i także Europę. W czym tkwi jej fenomen? Otóż stosując tą kurację odchudzającą można szybko stracić na wadze, bez głodowania się i bez uszczerbku na zdrowiu. Sekret diety 3D Chili bowiem tkwi w przyprawianiu. Ale odpowiednim przyprawianiu, bo choć doskonale wiemy, że istnieją przyprawy, które podkręcają nasz metabolizm, to jednak nie wystarczy dodać je do potraw, które spożywamy. Ważne są odpowiednie ich proporcje i zestawienie.

Dieta 3D Chili bazuje na trzech grupach przypraw:

  • czerwone - pepperoni, papryka, chili, czarny pieprz, curry, które redukują tkankę tłuszczową, przyspieszają tempo przemiany materii
  • żółte - kardamon, imbir, cynamon, które ułatwiają trawienie, zmniejszają łaknienie
  • zielone - mięta, tymianek, szałwia, oregano, bazylia, które działają stabilizująco, regulują pracę układu pokarmowego

Jak wygląda jadłospis przy tej diecie?

W trakcie stosowania diety należy zjadać pięć posiłków dziennie - śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolację. W jadłospisie występują takie dania jak jajecznica z pomidorami i szczypiorkiem, kurczak curry z ryżem, makaron ze szpinakiem i mozzarellą, a nawet kubek gorącej czekolady.

Jadłospis na 28 dni, z praktycznymi poradami, można zakupić w wersji drukowanej, w formie kalendarza, bądź w wersji elektronicznej. Na różnych blogach internetowych znajdziecie również przepisy na dania diety trójwymiarowej.

Jak długo można stosować dietę 3D Chili?

Dietę 3D Chili powinno się stosować przez minimum 30 dni. Jednak po 2 miesiącach należy zrobić miesięczną przerwę. Podczas stosowania tej kuracji należy wypijać 2 l wody mineralnej z cytryną, miętą lub melisą.