kobieta, biust

Biust krągły i jędrny

Nie ma się co łudzić: żaden trening nie powiększy biustu. Ale to jeszcze nie znaczy, że zupełnie nic nie da się z nim zrobić.
/ 17.12.2008 12:12
kobieta, biust
Wzmacniając mięśnie klatki piersiowej, możesz „podciągnąć” biust i sprawić, że wyda się pełniejszy. Trzy proste ćwiczenia pomogą poprawić wygląd Twoich piersi.
Ćwicz codziennie, a już po miesiącu zobaczysz wyraźną poprawę. Jesteś zadowolona ze swoich piersi? Świetnie! Ale mimo wszystko możesz zacząć ćwiczyć już teraz. Dzięki temu unikniesz zmartwień w przyszłości.

Zestawianie rąk
1. Stań przodem do stopnia (ok. 15 cm wysokości), pochyl się i oprzyj na nim dłonie.
Nie odrywając rąk, przesuń nogi w tył, aż całe ciało utworzy linię prostą.
2. Unieś lewą dłoń i połóż ją na podłodze po lewej stronie stopnia, w odległości ok. 15 cm. Przenieś ciężar ciała na lewą stronę i połóż prawą dłoń obok lewej. Wróć na stopień, kładąc na nim prawą, potem lewą dłoń. Powtórz 10–12 razy, najpierw w prawą, potem w lewą stronę.

Nie wolno!
Wypychać bioder do góry podczas wspinania się na palce.

Pompki przy ścianie

1. Stań w odległości około 1 m od ściany.
Chwyć dużą gumową piłkę i oprzyj ją o ścianę, kładąc na niej otwarte dłonie. Ręce proste.
2. Powoli ugnij je, rozstawiając łokcie na boki. Nie wypychaj bioder do tyłu: całe ciało powinno tworzyć linię prostą. Wytrzymaj sekundę i wyprostuj ręce.

„Otwieranie” klatki piersiowej
Usiądź na piętach i spleć dłonie z tyłu głowy. Wyprostuj plecy i przesuń łokcie trochę w tył, tak aby poczuć rozciąganie mięśni klatki piersiowej. Wytrzymaj przez trzy głębokie oddechy i rozluźnij mięśnie.