kobieta, pupa

Biodra ponętne

Zbyt rozbudowana dolna część ciała to problem, z którym nie jest łatwo się uporać.
/ 16.05.2008 12:02
kobieta, pupa
Zbyt rozbudowana dolna część ciała to problem, z którym nie jest łatwo się uporać. Same ćwiczenia nie wystarczą. Aby spalić tłuszcz, musisz zastosować niskokaloryczną dietę i więcej się ruszać. Ale trzy ćwiczenia pomogą Ci szybko wzmocnić mięśnie bioder i zewnętrznej strony ud. Dzięki temu będą one jędrniejsze. Jeśli chcesz szybciej uzyskać efekt, załóż na kostki ciężarki o wadze 0,5–1 kg.

Przesuwanie nogi
1. Połóż się na lewym boku, oprzyj na łokciu i podeprzyj z przodu prawą dłonią.
Zegnij lekko lewą nogę, a wyprostowaną prawą unieś równolegle do podłogi. Palce ściągnięte.
2. Napnij brzuch i przesuń prawą nogę jak najdalej w przód. Wytrzymaj chwilę. Napinając pośladki, powoli przenieś nogę jak najdalej w tył. Zrób to samo w drugą stronę.

Nie wolno!
Unosić stóp ponad biodro, kołysać biodrami.

Unoszenie nogi
1. Uklęknij i podeprzyj się na prawej ręce.
Wyprostuj lewą nogę w bok. Połóż lewą dłoń na biodrze.
2. Napnij mocno mięśnie brzucha oraz pośladków. Unieś lewą nogę, aż będzie równoległa do podłogi. Wytrzymaj chwilę, a następnie opuść. Powtórz ćwiczenie, unosząc prawą nogę.

Nie wolno!
Garbić się i wyginać talii.

Rozciąganie
Połóż się na plecach, ugnij kolana i oprzyj stopy płasko na podłodze. Oprzyj lewą stopę na prawym kolanie i przyciągnij nogi do tułowia. Prawe kolano ciągnij w kierunku tułowia, a lewe naciskaj w przeciwnym kierunku. Wytrzymaj 20 sekund i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz w drugą stronę. Wykonuj ten stretching codziennie.