w pracy fot. Panthermedia

9 reguł odchudzania dla pracującej dziewczyny

Jeśli dużo pracujesz i nie masz czasu dbać o dietę, stosuj się do tych zasad.
/ 08.05.2012 11:02
w pracy fot. Panthermedia
Podczas pracy nie ma czasu na pieczołowite dobieranie produktów i ścisłe pilnowanie diety. Są jednak proste reguły, jeśli będziesz się ich trzymać praca nie przeszkodzi ci w schudnięciu!

1. Najważniejsze są proteiny. Zapewniają odpowiedni poziom energii i na długo dają uczucie sytości. Dlatego na każdy lunch i kolację powinnaś zjeść porcję (wielkości telefonu komórkowego) indyka, kurczaka lub chudej ryby.

2. Unikaj białych węglowodanów. Czyli białego pieczywa, ciasteczek, pizzy, klusek. Nie zawierają żadnych wartościowych składników i bardzo łatwo w organizmie odkładają się w postaci tłuszczu.

3. Zaliczaj ciemne węglowodany. Czyli fasolkę, brązowy ryż, soczewicę, groszek, kukurydzę i razowe pieczywo. Możesz ich zjeść od 4 do 7 porcji (wielkości pięści) tygodniowo.

4. Unikaj wszystkiego, co służy do chrupania, przegryzania, podjadania. Czyli chrupek, chipsów, orzeszków, krakersów, lodów... Wszystkiego, czego nie możesz przestać jeść.

5. Wymień musli. Większość gotowych mieszanek jest naładowana cukrem oraz płatkami kukurydzianymi.

6. Ogranicz kawę. Najlepiej do dwóch filiżanek dziennie. Pij za to dużo wody – ułatwia to panowanie nad apetytem.

7. Zapisuj, co zjadłaś. Jeśli wiesz, że będziesz musiała przyznać się (nawet sama przed sobą) do każdego pączka, będziesz mniej skłonna do zjedzenia go.

8. Licz drinki. Alkohol to puste kalorie. Ogranicz się do kieliszka wina albo do jednego drinka.

9. Nie załamuj się. Nawet jeśli pochłoniesz kawał tortu, następnego dnia zrób sobie Dzień Proteinowy (przez cały dzień możesz jeść tylko proteiny, czyli jajka, ryby, indyka, kurczaka oraz warzywa).