Odmładzające oddechy - Kasia Bem

Przekonaj się, jak powinnaś oddychać, by odmłodzić całe twoje ciało! Tajemnicę zdradza Kasia Bem, autorka książki "Happy Uroda".
Agata Bernaciak / 11.04.2017 04:56

Czy wiesz, że sposób, w jaki oddychasz, ma wpływ na całe twoje ciało i samopoczucie? By zyskać jak najwięcej, zacznij pracować nad swoim oddechem. Pomoże ci w tym Kasia Bem!

Odmładzające oddechy wg Kasi Bem

1. Oddech przeponowy podstawowy

To jeden z najważniejszych oddechów w jodze. Oczyszcza organizm, głęboko dotlenia, transformuje emocje i dlatego warto go opanować.

2. Oddech przeponowy zaawansowany

Jest bardzo podobny do podstawowego oddechu przeponowego. Różni się jedynie tym, że przytrzymujesz powietrze w organizmie i wydłużasz czas wydechu.

3. Oddech naprzemienny

To oddech, który bardzo głęboko uspokaja cały organizm i harmonizuje pracę półkul mózgowych. Warto go wykonywać szczególnie wtedy, gdy jesteś zestresowana.

4. Oddech kwadratowy

To oddech, który przywraca równowagę - głęboko uspokaja, a także dobrze wpływa na wszelkie procesy metaboliczne zachodzące w naszym organizmie.

5. Oddech blask czaszki

Jest to technika oczyszczająca organizm - bardzo silnie dotlenia całe ciało, mocno poprawia ukrwienie i stymuluje metabolizm.

 „Happy Uroda. Piękno jest w Tobie” to coś więcej niż przewodnik po świecie holistycznej pielęgnacji – to prawdziwy niezbędnik dla każdej kobiety, która chce w naturalny sposób zadbać o siebie i tak jak autorka podziela opinię, że prawdziwego piękna należy szukać w sobie.

Kasia Bem, autorka bestsellera „Happy Detoks”, w książce Happy Uroda proponuje weekendowy, tygodniowy i 21-dniowy holistyczny  program upiększający dla ciała i duszy, a w nim między innymi: jogę twarzy czyli lifting bez skalpela, dietę, która odejmuje lat, ponad 50 nowych przepisów na zdrowe posiłki, naturalne kosmetyki. W książce czytelniczka znajdzie także wprowadzenie do technik oddechowych i  medytacyjnych, mudry mocy oraz pozytywne afirmacje.

 

Więcej porad i wskazówek od Kasi Bem znajdziecie w pierwszym numerze Magazynu JOGA.
W tym dwumiesięczniku oprócz przykładowych zestawów asan, znajdziecie także lekcje medytacji, zdrowego odżywiania i życia w zgodzie z ajurwedą. W każdym numerze znajdą się tematy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych adeptów jogi. Nie zabraknie w nim także wskazówek jak żyć bardziej slow i uprościć codzienny plan dnia oraz informacji o terapiach naturalnych, eko-kosmetykach i trendach w modzie. Pierwszy numer już do kupienia w salonikach prasowych i na hitsalonik.pl!

Zapraszamy!