Wibrujące legginsy fot. screen: dezeen.com

Trener personalny nie będzie już potrzebny! Powstały legginsy, które pomagają utrzymać prawidłową postawę w czasie ćwiczeń

Technologia coraz bardziej nas zaskakuje!
Karolina Kalinowska / 16.06.2017 05:06
Wibrujące legginsy fot. screen: dezeen.com

Technologia zaskakuje nas coraz bardziej i wkracza w strefy życia, które pozornie nie mają z nią nic wspólnego. Czy myślałyście kiedyś, że ubrania treningowe nowej generacji będą w stanie zastąpić instruktora lub trenera personalnego? Nie? A jednak...

Pływanie to bezpieczny sport, który pomaga wysmuklić sylwetkę i wzmocnić mięśnie

Połączone z aplikacją legginsy zawibrują, gdy źle wykonasz ćwiczenie

Źle wykonana pozycja jogi może być niebezpieczna dla zdrowia. Uszkodzone stawy, nadwyrężone mięśnie i zerwane więzadła to tylko część możliwych kontuzji. Oczywiście nie jesteście narażone na takie niebezpieczeństwo, gdy ćwiczycie pod okiem doświadczonego instruktora. Jednak wiele osób wykonuje ćwiczenia na własną rękę i popełnia błędy, ale teraz z pomocą przychodzą nowe technologie.


screen: dezeen.coM

Legginsy Nadi X, wyprodukowane przez firmę Wearable X, mogą znacznie zmniejszyć ryzyko kontuzji. Strój treningowy jest kompatybilny ze specjalną aplikacją na smartfona. W ten sposób można określić jaką pozycję wykonuje osoba mająca je na sobie.

Jak to jest możliwe? W materiał jest wszytych 5 sensorów, a aplikacja komunikuje się z ćwiczącym za pomocą wibracji. Ich natężenie mówi, czy pozycja jest wykonywana prawidłowo. 

Słyszałyście o float fit? To połączenie surfingu, zajęć na basenie i treningu interwałowego

Legginsy można kupić na stronie producenta i są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. Kosztują 299 dolarów, czyli ok. 1840 zł.


screen: dezeen.com

Dzięki ćwiczeniom rozciągającym można uniknąć bolesnych skurczy, kontuzji i zakwasów. Wykonujecie je regularnie?