Joga twarzy

Ten rozbudowanym system treningowy robi furorę za oceanem, a ostatnio również i w Polsce. Fascynacja jogą zatacza coraz szersze kręgi i powstają coraz to nowe techniki ćwiczeń fizycznych, inspirowanych tą indyjską filozofią. Obecnie na topie jest tzw. Happy Face Yoga, która często nazywa jest naturalnym liftingiem twarzy.
Marta Kosakowska / 14.03.2012 07:22

Ten rozbudowanym system treningowy robi furorę za oceanem, a ostatnio również i w Polsce. Fascynacja jogą zatacza coraz szersze kręgi i powstają coraz to nowe techniki ćwiczeń fizycznych, inspirowanych tą indyjską filozofią. Obecnie na topie jest tzw. joga twarzy, która często nazywa jest naturalnym liftingiem twarzy.

Joga twarzy

Podobno przynosi spektakularne efekty, odmładza, relaksuje i zyskała wielu zwolenników w postaci gwiazd Hollywood. Bo choć nie działa równie szybko, jak zręczne dłonie chirurga plastycznego, to warto jej spróbować. Joga twarzy to nowa technika ćwiczeń, mających zapewnić młody wygląd twarzy. Od niedawna zawitała również do Polski.

Twarz i szyja to łącznie około siedemdziesięciu mięśni, które decydują o naszym wyglądzie. To właśnie wygląd twarzy i szyi determinuje to, ile lat przypisują nam inni ludzie. A że presja wiecznej młodości jest ogromna, czasem zbyt chętne chwytamy się drastycznych i niezwykle kosztownych środków, by ją zatrzymać. Joga twarzy to alternatywa dla skalpela, botoksu i wszystkich kremów przeciwzmarszczkowych razem wziętych. Wzmacnia ukrwienie mięśni twarzy i szyi, dotlenia je uelastycznia i wzmacnia. To świetny sposób na zachowanie młodego wyglądu, ale również pozbycie się już istniejących zmarszczek.

Joga twarzy

Joga twarzy

Joga twarzy polega na ćwiczeniu mięśni, za pomocą wykonywania asan, czyli odpowiednich pozycji i wytrzymaniu w nich kilku sekund. W praktyce uczymy się „robienia min”, odpowiedniego oddychania, technik relaksacji. Wraz z upływem czasu twarz zaczyna wyglądać świeżo, promiennie, młodziej. Ćwiczenia pomagają spłycić kurze łapki, wygładzić lwią zmarszczkę, a nawet pozbyć się drugiego podbródka.