Joga dla początkujących - z tymi pozycjami poradzi sobie każda joginka!

Joga wcale nie jest trudna - wystarczy, że przygodę rozpoczniesz od odpowiednich pozycji. Prezentujemy zestaw takich, które możesz zacząć wykonywać choćby od dziś!
Agata Bernaciak / 23.08.2016 05:24 / aktualizacja: 10.07.2019 18:32

Joga zdobywa coraz większą popularność, a za jej uprawianie zabierają się nawet ci, którzy nie mogą pochwalić się zwinnością geparda. Jeśli zastanawiasz się więc nad tym, czy zacząć trenować jogę, lecz boisz się, że sobie nie poradzisz - porzuć wszelkie obawy! Wystarczy, że zaczniesz od podstawowych pozycji i stopniowo będziesz przechodzić do coraz bardziej zaawansowanych!

Dlaczego warto trenować jogę? 

Joga to idealny sposób na osiągnięcie harmonii ciała i duszy. Ćwiczenia odbywają się w pełnym skupieniu i koncentrują się na głębokim relaksie. Ta forma aktywności przynosi wiele korzyści:

  • uspokaja ciało i umysł
  • pozwala "wsłuchać" się w swój organizm
  • relaksuje
  • poprawia koncentrację
  • odstresowuje
  • poprawia sprawność ruchową
  • wzmacnia mięśnie.

Pomaga również odzyskać wewnętrzny spokój i harmonię, nastrajając optymistycznie. Jogę może uprawiać każdy, dostosowując techniki do swoich możliwości i umiejętności!

Pilates to idealne połączenie treningu mięśni z relaksem! Sprawdź, czy jest dla ciebie!

Joga dla początkujących -zacznij od pozytywnego nastawienia!

Nie bój się braku kondycji i gibkości - zdobędziesz je z czasem, zaczynając od podstawowych, prostych pozycji, z czasem przechodząc do coraz bardziej zaawansowanych technik. Przede wszystkim baw się dobrze i skup się na słuchaniu swojego organizmu, a nie obawach!

Zanim zapiszesz się na zajęcia możesz potrenować w domu. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy zestaw ćwiczeń jogi dla początkujących, które możesz wykonywać w zaciszu własnego mieszkania. Dzięki nim poprawisz koordynację ruchową i samopoczucie.

Elektronika użytkowa nie musi wiele kosztować. Przekonaj się, korzystając ze strony Philips kupony rabatowe.

Zobacz naszą galerię, w której prezentujemy 7 pozycji. Poradzisz sobie z nimi nawet, jeśli nie uprawiasz żadnego sportu!

Zobacz więcej na temat ćwiczeń relaksacyjnych!
Poznaj rodzaje jogi i wybierz ten, który najbardziej do ciebie pasuje!
Joga na piłce? Tak! Poznaj 7 najlepszych pozycji!