Joga a odchudzanie fot. Adobe Stock

Czy joga odchudza skutecznie i bez efektu jo-jo? Sprawdź!

Czy joga odchudza? Sprawdziliśmy to! Zobacz, jak możesz skutecznie stracić na wadze dzięki praktyce. I to bez efektu jojo!
/ 09.08.2019 10:39
Joga a odchudzanie fot. Adobe Stock

Wbrew powszechnej opinii - joga odchudza bardzo skutecznie. Dzięki regularnej praktyce stracisz zbędne kilogramy bez efektu jojo. Jak to możliwe?

Joga naprawdę odchudza!

Regularne ćwiczenia na macie poprawią metabolizm. Asany wzmacniają tak zwany ogień trawienny. Dzięki nim układ pokarmowy będzie działał sprawnie i rzadziej będziesz odczuwać głód. To z kolei pozwala uniknąć efektu jojo i utrzymać wypracowaną wagę.

Dodatkowo regularna praktyka może być skuteczną motywacją do zdrowego stylu życia. To z kolei sprawia, że mniej chętnie i rzadziej będziesz sięgać po niezdrowe przekąski. Po prostu słodycze zamienisz na owoce i bakalie. I to z własnej, nieprzymuszonej woli!

Poza tym joga to też wspaniały sposób na ujędrnienie i wzmocnienie całego ciała. I to niezależnie od tego, czy jest praktykujesz ashtangę, vinyasę, jogę Iyengara czy hatha jogę. Każda z nich pozwala spalić kalorie. Dodatkowo daje też porządny zastrzyk endorfin!

7 spraw, o których musisz pamiętać zanim pójdziesz na jogę!

Stres a odchudzanie

Na koniec najważniejsza korzyść z uprawiania jogi - pozwala się zrelaksować, pozbyć napięć, wyciszyć. Czy to wpływ na pozbycie się zbędnych kilogramów? Oczywiście, że tak!

Wysoki poziom kortyzolu (zwanego też hormonem stresu) może skutecznie utrudniać odchudzanie. Zwłaszcza, gdy towarzyszące nam napięcie jest długie i intensywne. Regularna praktyka jogi pozwoli obniżyć poziom kortyzolu.

Poznaj najważniejsze zasady wykonywania pozycji jogi

Wszystko dlatego, że zbyt wysoka ilość kortyzolu zaburza gospodarkę cukrową i może mieć wpływ na funkcjonowanie tarczycy. Takie hormonalne zawirowania sprzyja gromadzeniu się tkanki tłuszczowej. Dlatego spokój, który przynosi joga jest tutaj nieoceniony.

Chcesz poznać mnóstwo sposobów na odchudzanie z jogą? Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Magazynu Joga!

Dowiedz się więcej na temat jogi:
7 pozycji jogi dla początkujących - wypróbuj je wszystkie!
Jak joga wpływa na kręgosłup?
Wypróbuj odmładzającą jogę twarzy

Ćwiczenia to nie wszystko! Jeśli chcesz być zdrowa, zadbaj też o to, co jesz i zamów to taniej, wykorzystując do Auchan kod rabatowy!