POLECAMY

Pozwala schudnąć, wzmacnia mięśnie i daje dużo radości. Zumba zdobywa coraz większą popularność!

Przekonajcie się, dlaczego warto wybrać zumbę, jako rodzaj treningu.
Pozwala schudnąć, wzmacnia mięśnie i daje dużo radości. Zumba zdobywa coraz większą popularność! fot. Fotolia

Zumba to połączenie tańca i zajęć fitness z wykorzystaniem muzyki latynoamerykańskiej. To sport dla każdego - nie ma znaczenie ile macie lat, jaką macie kondycje i czy znacie podstawowe kroki jakiegokolwiek rodzaju tańca. W zumbie chodzi o to, by po prostu dobrze się bawić, a przy okazji tracić zbędne kilogramy. Słowo „zumba” pochodzi z Gruzji i odzwierciedla powiedzenie „wystarczy tylko chcieć”, co wspaniale opisuje naturę tego tańca.

Chcecie dowiedzieć się wszystkiego na temat zumby fitness i zumby jako tańca? Poznać kroki zumby dla początkujących i zobaczyć, jak ćwiczyć zumbę w domu? Koniecznie czytajcie dalej!

Czy dzięki zumbie można schudnąć?

Zumba fitness i zumba taniec

Zumba to połączenia tańca zainspirowanego rytmami latynoamerykańskimi z fitnessem. Łączy w sobie elementy takich tańców jak salsa, rumba, cha-cha, samba, flamenco, taniec brzucha i flamenco. Zazwyczaj są to proste do naśladowanie kroki, a raczej mieszanka różnych ruchów. Jednak podstawą jest bardzo energetyczna, radosna i żywa muzyka, która sprawia, że nogi same rwą się do tańca.

Zumba narodziła się w latach 90. w Kolumbii. Jej twórcą był Alberto „Beto” Perez - tancerz, choreograf i instruktor aerobiku. Pewnego dnia Beto na zajęcia, które prowadził, zapomniał podkładów muzycznych i musiał improwizować. Skorzystał z muzyki, którą miał pod ręką, a były to bliskie jego sercu, gorące rytmy latynoskie. Pełna improwizacja wywołała prawdziwą furorę. I tak właśnie powstał taniec zumba.

Zumba to połączenie tańca i fitnessu

Zumba - muzyka

Muzyka do zumby oparta jest na gorących latynoskich rytmach. Jest energetyczna, niezwykle zmysłowa i sprawia, że nogi same rwą się do tańca. W czasie zajęć dynamiczne, wesołe rytmy są bardzo urozmaicone, a dzięki temu zumba staje się treningiem interwałowym, czyli wykonywanym w zmiennym tempie. Nie musimy was chyba przekonywać, że trening interwałowy z latynoskim podkładem jest świetny dla urody, zdrowia i figury. Pomaga w odchudzaniu, poprawia ogólną sprawność i wydolność organizmu. Takie ćwiczenia to sama przyjemność!

Jak wygląda trening zumby?

Zumba dla początkujących

Na czym polega fenomen zumby? To jest forma aktywności fizycznej, która jest odpowiednia dla każdego. W klubach fitness można spotkać nawet zumbę dla dzieci. Nie trzeba pamiętać o skomplikowanych krokach jak w przypadku aerobiku. Muzyka i niepowtarzalna atmosfera powodują, że każdy ma ochotę na zabawę. W czasie treningu zumby pojawia się niepowtarzalna energia, radość i entuzjazm. Każdy ćwiczy z ogromną ochotą, nie do końca czując, że jest na treningu.

Wbrew pozorom zumba daje znakomite efekty. W ćwiczenia zaangażowane są wszystkie partie ciała, spalana jest tkanka tłuszczowa, a cała sylwetka ulega wysmukleniu i wyrzeźbieniu. Godzina takiego tańca to ok. 600 spalonych kalorii. A jeżeli na początku chcecie zdobyć trochę wprawy, to poszukajcie kroków zumby na YouTube. Jest tam bardzo dużo filmów instruktażowych, które pozwolą wam poczuć ten niepowtarzalny klimat.

Wiele osób zastanawia się, czy poradzi sobie na treningu? Bez najmniejszego problemu! Kroki zumby są bardzo łatwe i nie trzeba wykonywać ich ze szwajcarską precyzją. To treningi, na których najważniejsza jest pozytywna energia i dobra zabawa. Utrata zbędnych kilogramów to przyjemny efekt uboczny.

Kroki zumby dla początkujących

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 miesiące temu
chodzę na zumbę do szkoły di somma dance raszyn wg mnie mają dobre ceny i odpowiednią sale do tańczenia na zajecia chodzi naprawdę dużo ludzi a zalet jest mnóstwo <3
/rok temu
o to mój taniec :) szczerze mówiąc nie jestem pewna czy jakoś szczególnie dzięki niemu schudłam. ale na pewno lepiej się ruszam. no i mam szafę pełniejszą ciuszków JTB Poland po zakupach na fitstore :)