Yakuza – nowa marka odzieżowa na polskim rynku

Cechują ją prowokacyjne teksty i bogactwo oryginalnych motywów. Proponuje szalony styl życia i ucieczkę od wszechobecnego mainstreamu. Oto niemiecka marka Yakuza, która właśnie zawitała do Polski. Co przygotowała dla polskich odbiorców?
/ 19.07.2013 13:31

Marka Yakuza powstała w 2004 roku. Jej założycielem i jednym z dwóch właścicieli jest Markus Eisold. To właśnie on odpowiedzialny jest za koncept i projekt nadruków na rzeczach swojej marki. Inspirację czerpie ze swoich podróży po świecie oraz artystycznych doświadczeń – Markus jest znanym i cenionym w Niemczech tatuażystą. Z kolei Bertram Krause – drugi właściciel marki – odpowiada nie tylko za sprzedaż i dystrybucję, lecz także jest twarzą Yakuzy. 

Skąd w ogóle pomysł na nazwę marki? Jak tłumaczą Eisold i Krause, Yakuza od zawsze kojarzyła im się odwagą, bezkompromisową walką o własną przynależność oraz pójściem na całość we wszystkim, co się robi. Marka jest głosem pokolenia, które nie chce przestrzegać reguł, a samo chce je ustanawiać.

– To proste – tacy są nasi odbiorcy. Odważni, pewni siebie, oryginalni. Tacy, dla których powtarzające się do bólu wzornictwo jest zwyczajną paranoją. Oryginalny i unikalny styl ubierania, krzykliwe slogany i wygodne fasony – to jest to, na co postawiliśmy. W żadnym z naszych krojów nie ma zwyczajnie miejsca na mainstream. Za to jest miejsce na indywidualny charakter i brak ograniczeń – czy to wiekowych, czy zawodowych – podkreśla Bertram Krause.

Znakiem rozpoznawczym marki są odważne wzory i nadruki. Zawsze inne, kontrowersyjne, nigdy mainstreamowe. Królują tutaj prowokacyjne teksty i bogactwo motywów. Jedność w pasji – bez względu na wiek czy zawód to myśl przewodnia każdej kolekcji Yakuzy. Skąd czerpane są pomysły na coraz to nowe slogany i fasony? 

– Naszą inspiracją są po prostu ludzie. Ludzie zakręceni, szaleni, z pasją. Bo tacy mają najciekawsze historie do przekazania światu – mówi Markus Eisold. A dobre historie warte są zapisania – w jakikolwiek sposób, nawet ten najbardziej odjechany, szalony. Dla nas tatuaże są właśnie takimi zapisami, stąd każda opowiedziana nam historia ma swoje odbicie w motywach Yakuzy. 

Od niedawna marka zawitała także do Polski. Pierwszym i jedynym w Polsce sklepem internetowym, który oferuje szeroką gamę produktów marki Yakuza, jest Be-con.pl.