Trening EMS - na czym polega?

Przekonaj się, na czym polega trening EMS, który zdobywa coraz większą popularność w Polsce!
Agata Bernaciak / 03.07.2017 06:00

Trening EMS, czyli Electrical Muscle Stimulation, to nic innego jak innowacyjny program treningowy, który w krótkim tempie zapewnia maksymalne korzyści płynące z ćwiczeń. Zastanawiasz się, na czym polega? Koniecznie obejrzyj nasze video!

Specjalnie dla ciebie wybrałyśmy się do podwarszawskiej miejscowości Józefosław, w którym mieści się HI FIT Studio - jedno z nielicznych miejsc w Polsce, które prowadzi treningi z zakresu EMS.

Musisz o tym pamiętać! Jak rozciągać się po bieganiu?

Na czym polega trening EMS?

To przełom w treningach spalających tkankę tłuszczową. Jak tłumaczy w wywiadzie dla Polki.pl Paweł Wójcik, brand manager HI FIT Studio, poprzez elektrostymulację mięśni w ciągu zaledwie 20 minut jesteśmy w stanie spalić ogrom kalorii i zmusić do intensywnej pracy wszystkie partie mięśni.

W trakcie treningu wykonujemy proste ćwiczenia takie jak przysiad, pompka lub wykrok - wszystko pod okiem trenera dbającego o poprawną technikę. To wystarczy, by dzięki impulsom elektrycznym wysyłanym przez urządzenie wykorzystywane w treningu EMS, zaktywować całe ciało do intensywnej pracy.

- mówi.

Dlaczego warto spróbować treningów EMS?

Przede wszystkim dlatego, że trwa 20 minut, a nie godzinę lub więcej (tak jak standardowy trening na siłowni). W tym czasie impuls wysyłany przez maszynę pobudza do wysiłku aż 9 najważniejszych partii mięśniowych jednocześnie. Trening EMS nie obciąża stawów i może być wykonywany bez względu na wiek i płeć osoby ćwiczącej.

Jesteś ciekawa, jak wygląda trening EMS krok po kroku i jakie wrażenia wywarł na kobietach go wykonujących? Koniecznie obejrzyj nasz film! Zapraszamy!

Hit na spalanie tłuszczu! Zobacz, jak wykonać TABATĘ krok po kroku