Streetstepper

Wygląda jak rower, choć nie ma siodełka. Działa jak rower, choć zamiast pedałów ma stopnie. Czy wiesz co to może być?
/ 13.04.2008 22:50
StreetstepperNa rowerze jeździć potrafi chyba każdy z nas. Nie od dziś wiadomo, że jazda na rowerze to doskonały trening dla naszego serca i świetny sposób na spędzanie wolnego czasu z przyjaciółmi bądź rodziną.

O stepperze przynajmniej część z nas słyszała, a już na pewno wszyscy odwiedzający kluby fitness widzieli lub mieli okazję z niego skorzystać. Kto korzystał ze steppera zdaje sobie sprawę z tego, że świetnie sprawdza się on we wzmacnianiu dolnych partii ciała. Większości jednak stepper kojarzy się z ćwiczeniami na siłowni bądź w zaciszu domu.

Urządzenie, które łączy w sobie cechy steppera i roweru, przedstawione zostało w konkursie, w którym nagradzane są najbardziej innowacyjne produkty z branży sportowej. Jurorzy BrandNew Awards na targach ISPO Winter 2007 docenili nowatorstwo pomysłu i możliwości streetsteppera w życiu codziennym.

Urządzenie nie tylko pozwala ćwiczyć te partie mięśni, które nie pracują w czasie joggingu czy jazdy na rowerze, ale dodatkowo pełni funkcję środka transportu, którym z powodzeniem możemy się przemieszczać po mieście. Urozmaicenie treningu z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom sportu.

StreetstepperStretstepper na pierwszy rzut oka wygląda jak rower, ale zamiast pedałów posiada stopnie (jak w stepperze) oraz nie posiada siodełka. Trenując mięśnie nóg na stepperze, można się więc dodatkowo przemieszczać, nawet z prędkością 30 km na godzinę.

Streetstepper może się okazać kolejnym sportowym urządzeniem, na punkcie którego zwariuje cały świat.

Jest to nowość na rynku, również polskim, dlatego w chwili obecnej cena Streetsteppera kształtuje się w granicach 10 tys PLN. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że wraz ze wzrostem popularności tego urządzenia, cena nieco spadnie i streetstepper będzie w zasięgu naszego portfela.

Więcej informacji na temat Streeetsteppera można znaleźć na stronie internetowej producenta: www.streetstepper.com


Streetstepper
Połączenie cech roweru i steppera.