kobieta na nartach

Sporty ekstremalne a powiększenie piersi

Czy po powiększeniu piersi można skakać na bungee, ze spadochronem, wspinać się lub uprawiać ekstremalne narciarstwo? Sprawdź!
/ 19.02.2016 11:37
kobieta na nartach

Czy powiększenie piersi zamyka drogę do aktywnego życia?

Eksperci chirurgii plastycznej podkreślają, że implanty nie wykluczają aktywnych kobiet z czynnego uprawiania sportu (nawet wyczynowego, czego przykładem jest Serena Williams), ale mogą przeszkadzać! Ostrożność powinny zachować zwłaszcza te panie, które przebyły lub planują operację powiększenia biustu. Zbyt szerokie implanty mogą ograniczyć swobodę podczas zjazdów na nartach, a zwłaszcza, jeśli na nartach chcemy pobiegać.

Implanty dobrane do aktywności fizycznej?

Co zrobić, by piersi nie zamknęły drogi do swobodnego sportu?

- Przede wszystkim opowiedzieć lekarzowi przed zabiegiem o swoich sportowych zamiłowaniach. Każda operacja powiększenia piersi poprzedzona jest wywiadem lekarskim i badaniami. Na tej podstawie dokonujemy wyboru kształtu i wielkości implantów. Bardzo ważna jest jednak informacja dotycząca rodzaju aktywności – czy są to skoki na bungee, narciarstwo ekstremalne, wspinaczka, czy skoki ze spadochronem, ponieważ ograniczają one wybór rodzaju i wielkości implantów – tłumaczy dr Anna Olender z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Anna Olender.

Zobacz też: Na czym polega powiększanie piersi własnym tłuszczem?

Powiększyłaś piersi? Pamiętaj o tych zasadach w czasie uprawiania sportu!

Prawdopodobieństwo, że upadek na nartach spowoduje uszkodzenie implantów, jest niskie. Ale uprawianie sportu przez kobiety z powiększonymi piersiami jest w pełni bezpieczne tylko wtedy, jeśli pamięta się o poniższych zasadach.

Wykluczony jest wyjazd na stok w pierwszych 4-6 tygodniach po zabiegu. W tym czasie kobieta powinna powstrzymać się od jakiejkolwiek formy intensywnego wysiłku.

Kluczowy jest też dobór biustonosza. Ten sportowy ochroni piersi przed ewentualnym uszkodzeniem.

– Kobiety, które jadą na narty po minimum trzech miesiącach od operacji piersi, powinny pomyśleć o takim dopasowaniu biustonosza sportowego, by redukował ich ruch i chronił piersi. Zbyt luźny narazi więzadła na rozciągnięcie się, a z kolei zbyt ciasny będzie uciskał klatkę piersiową, co jest niezdrowe zarówno dla piersi, jak i układu oddechowego – mówi dr Olender.

Zobacz też: Na czym polega hybrydowe powiększanie piersi?

Autor: dr Anna Olender.