Przyrządy do ćwiczeń ułatwią trening

Przyrządy do ćwiczeń ułatwią trening

Ćwiczenia w domu? Brzmi świetnie! Ale co jeśli po tygodniu kończy się inicjatywa, ćwiczenia stają się zbyt łatwe a Ty nie masz już czasu na zwiększoną ilość powtórzeń, której oczekuje Twoje ciało? Możesz utrudnić mu zadanie stosując nowoczesne pomysły na urozmaicenie aktywnego treningu!
/ 09.11.2010 13:42
Przyrządy do ćwiczeń ułatwią trening

Siłownia w domu

Jeśli posiadasz pomieszczenie, które możesz zagospodarować na domową siłownię, to jesteś w świetnej sytuacji. Wybierz albo kilka osobnych urządzeń do ćwiczeń albo jedno, które będzie zawierało je wszystkie w sobie. Nie zapomnij o rowerku stacjonarnym, który działa jako najlepsza rozgrzewka. Sala taka powinna zawierać również drabinkę i lustro oraz zestaw przyrządów, o których przeczytasz niżej.

Polecamy: Jak uniknąć kontuzji biegając?

Hantle i ciężarki

Aby uzyskiwać jak najlepsze rezultaty ćwiczeń i rozbudowywać masę mięśniową, niezbędne są ciężary zwiększające obciążenie. Wtedy mięśnie rzeczywiście muszą zwiększyć swoją objętość, aby móc unieść stanowiącą wyzwanie masę. Wybierz kilka rodzajów ciężarków: zarówno takie, z którymi możesz ćwiczyć aerobic - na nogi i do rąk, jak i specjalne cięższe - do podnoszenia w seriach.

Piłka rehabilitacyjna

Myślisz, że taką piłkę wykorzystuje się tylko w klinikach rehabilitacyjnych? Nic bardziej mylnego! Można z nią ćwiczyć stabilizację, rozciąganie czy wzmacnianie określonych grup mięśniowych. W fitness kluby proponują ćwiczenia z piłką. Nadaje się ona również idealnie zamiast krzesła wzmacniając kręgosłup, pośladki i nogi.

Gumy theraband

Są to taśmy o zróżnicowanej rozciągliwości, których można używać do wzmacniania każdej w zasadzie partii mięśni. Uczą one używać delikatnej siły i radzić sobie z rosnącymi obciążeniami niegrawitacyjnymi.

Dyski sensoryczne

To przyrządy, które przydają się szczególnie osobom po urazach i operacjach układu ruchu. Uczą odczuwania położenia ciała i równowagi ale mogą być również wykorzystywane do ćwiczeń stanowiąc dodatkowe utrudnienie.

Polecamy: Jak wyrzeźbić piękne ramiona?

Skakanka i hula hop

Te pozornie dziecięce zabawki mają w sobie ogromny potencjał jeśli chodzi o zastosowanie w ćwiczeniach. Trzeba tylko wiedzieć jak je stosować, by osiągnąć świetne efekty. Seria ze skakanką może posłużyć jako idealna rozgrzewka przed innym typem ćwiczeń. Hula hop wzmacnia mięśnie talii i brzucha.