POLECAMY

Dzięki pole dance zyskacie znakomitą sylwetkę, pewność siebie... I co jeszcze?

Wzmocnicie mięśnie, wysmuklicie sylwetkę i poprawicie kondycję. To kiedy zapisujecie się na zajęcia pole dance?
Dzięki pole dance zyskacie znakomitą sylwetkę, pewność siebie... I co jeszcze? fot. Fotolia

Pole dance, czyli taniec na rurze, to pierwotnie rodzaj erotycznego tańca, popularnego w klubach ze striptizem. Obecnie dużą popularnością cieszy pole dance jako forma ćwiczeń fizycznych, które nie są bezpośrednio związane z erotyką. Jest to połączenie elementów tańca, akrobatyki i fitnessu. Ten rodzaj wysiłku fizycznego przyczynia się do poprawy ogólnej sprawności - wzmacnia mięśnie, wysmukla sylwetkę, poprawia kondycję, wzmacnia, poprawia elastyczność i wytrzymałość.

W naszym tekście znajdziecie więcej informacji na temat figur w pole dance, stroju odpowiedniego na trening i efektów, jakie daje ten rodzaj aktywności fizycznej.

Pole dance to nie jest sport dla słabych dziewczyn!

Co to jest pole dance?

Jest to trening oparty na ewolucjach akrobatycznych z użyciem rury, jednak nie ma on podtekstu erotycznego, a charakter sportowy. Jeżeli miałyście okazje być chociaż raz na takich zajęciach, to doskonale rozumiecie o czym mówimy. W pole dance drążek to tylko element umożliwiający wykonywanie figur i układów tanecznych - od tych najłatwiejszych po bardziej skomplikowane i złożone, które momentami przypominają akrobatykę.

Teoretycznie mówi się, że polce dance jest dla każdego, ale to nie do końca prawda. Na treningi faktycznie przychodzi wiele osób, ale zostają tylko najwytrwalsi i najsilniejsi - wbrew pozorom wcale nie chodzi tylko o siłę fizyczną. Pole dance zawiera elementy akrobatyki, czyli dyscypliny, która wymaga woli walki i ogromnej wytrwałości. Warto również zaznaczyć, że to aktywność angażująca mięśnie całego ciała. W czasie wykonywania ćwiczeń cało jest napięte jak struna i szybko się okazuje, że praca z ciężarem własnego ciała nie jest wcale taka łatwa. Dopiero po oderwaniu nóg od ziemi zaczynacie zdawać sobie sprawę, ile waży wasze ciało. Jednak po kilku tygodniach regularnych zajęć zauważycie, że wykonywanie poszczególnych ćwiczeń sprawia wam mniej trudności.

Pole dance - fitness rewolucja

Pole dance efekty

Ćwiczenia pole dance sprzyjają modelowaniu sylwetki, wzmacniają mięśnie, uelastyczniają i przyczyniają się do ogólnej poprawy kondycji. Kształtują ramiona, pośladki, uda, łydki, brzuch, plecy, barki i mięśnie przykręgosłupowe. To bardzo wymagająca dyscyplina sportowa, bo utrzymanie się na rurze bez kontaktu z podłożem wymaga niezłej kondycji i znakomitej świadomości własnego ciała. Pole dance to również walka z własnymi słabościami, która korzystnie wpływa na samopoczucie i poprawia pewność siebie.

Początki nauki tańca na rurze polegają na prostych ćwiczeniach wzmacniających, ujędrniających i rozciągających. Uczestniczki zajęć uczą się podstawowych obrotów, chwytów i nieskomplikowanych figur. Początki, to również oswajanie się z nową formą ćwiczeń. Z czasem przychodzi pora na trudniejsze ewolucje, przejścia między figurami i łączenia ich w układy.

Pole dance, czyli fitness na rurze

Pole dance strój

Najlepiej wybrać wygodny strój, który nie będzie krępował ruchów. Nie zakładajcie bluzek z szerokimi rękawami czy elementów, które wiszą luźno i mogą owijać się wokół rury. Będą tylko przeszkadzały i utrudniały prawidłowe wykonywanie ćwiczeń.

Doskonale sprawdzą się krótkie spodenki, krótki top lub stanik sportowy, bo odkryta skóra zapewnia najlepszą przyczepność, a to jest bardzo ważne w czasie ćwiczeń. Drążek jest wykonany ze stali, więc jest śliski i nie ma możliwości, aby utrzymał się na nim jakikolwiek materiał. Rura najlepiej "współpracuje" z odkrytym ciałem. Nie są wam potrzebne żadne buty, bo ewolucje wykonuje się na boso.

Macie obawy, że będziecie wyglądały dziwnie w takim stroju? Pamiętajcie, że to jest trening i próba sił, a nie wdzięczenie się przy rurze.

Co zyskasz dzięki nauce tańca na rurze?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
Parę zdań ode mnie na temat pewności siebie. Przede wszystkim to być sobą i mówić oraz robić to co się lubi. Jeżeli jednak jest element Twojego życia, które wprawia Cię w kompleksy to zrób wszystko, by to zmienić. Na swoim blogu często piszę na tematy zwiazane ze śmiałością. Gdyby ktoś był zainteresowany to zapraszam na Piaskownica Meksa :) Zachęcam do poczytania. Swego czasu, napisałem również o tym jak udało mi się mocno schudnąć.
/rok temu
Byłam kilka razy na pole dance, ale okazało się, że to kompletnie nie dla mnie, bo nie mam siły w rękach i nie dałam rady się utrzymać. Uznałam, że lepiej jednak normalnie poćwiczyć i wykupiłam karnet do FitCurves. Chodzę 3 miesiąc i jestem zadowolona z efektów jakie uzyskuje i z tego, że ciągle się mobilizuje do dalszych ćwiczeń.
/rok temu
Pozazdrościć pasji: facebook.com/Pole-Dancer-Paulina-Ko%C5%9Bciewicz-623109974477157/?fref=ts