POLECAMY

Pole Dance, czyli fitness na rurze

Pole dance, czyli taniec na rurze, cieszy się coraz większą popularnością. Pole dance jest jednak treningiem pozbawionym erotycznego podtekstu, a jego głównym zadaniem jest poprawianie kondycji oraz wprawienie w dobry nastrój. Sprawdź, na czym dokładnie polega taniec na rurze.
Pole Dance, czyli fitness na rurze

Co to jest Pole dance?

Pole dance to forma tańca nazywana także tańcem na rurze.

Jest to trening oparty na ewolucjach akrobatycznych z użyciem rury, jednak nie ma on podtekstu erotycznego, a charakter sportowy.

Forma ta doczekała się swoich turniejów, zawodów i mistrzostw, a obecnie sympatycy tańca na rurze zabiegają o to, aby wpisać ten taniec na listę oficjalnych dyscyplin podczas igrzysk olimpijskich.

Dla kogo przeznaczone są zajęcia?

Zajęcia przy rurze przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, jednak to zdecydowanie więcej pań przychodzi na zajęcia.

Zajęcia z tańca na rurze są idealnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów oraz wzmocnienie mięśni i odbudowanie kondycji fizycznej. Zajęcia Pole dance są intensywnym treningiem fitness, wymagają dużo siły i dobrego rozciągnięcia, jednak powstają grupy uczące go od podstaw, gdzie wymagana jest minimalna kondycja fizyczna. Zajęcia te są także bardzo dobrą zabawą i skutecznie leczą wszelkie kompleksy.

Jeśli będziesz trenować regularnie, doczekasz się pięknej sylwetki, a także nabierzesz gracji w poruszaniu się.

Jak przygotować się do zajęć?

Należy ubrać się przede wszystkim wygodnie, tak, żeby ubranie nie krępowało Twoich ruchów. Nie zakładaj bluzek z szerokimi rękawami czy elementami, które wiszą luźno, ponieważ mogą się owijać wokół rury.

Najbardziej wskazane są krótkie spodenki i krótki top, ponieważ odsłonięta skóra zapewnia najlepszą przyczepność, co jest bardzo ważne podczas tańca na rurze.

Zobacz też: Pole dance - kobiecy sport?

Gdzie można znaleźć zajęcia z Pole dance?

Zajęcia te są organizowane zarówno w fitness klubach, jak i szkołach tańca. Coraz częściej można spotkać się z treningiem tańca na rurze w klubie nocnym bądź dyskotece, tyle że takie zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych, a nie nocnych, a klub w czasie treningu jest zamknięty dla klientów.

Ile to kosztuje?

Cena za zajęcia uzależniona jest przede wszystkim od miasta.

W większych miastach jednorazowe wejście na zajęcia to wydatek rzędu 30-50 złotych, a karnet kosztuje od 150 do 300 złotych. W mniejszych miejscowościach ceny są niższe.

Zobacz też: Tańcz latino i zapomnij o kompleksach

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)