POLECAMY

Najnowsze trendy ze świata fitnessu!

Jeśli jesteś znudzony tradycyjnym aerobikiem czy godzinami spędzonymi na bieżni, być może zainteresują Cię nowinki ze świata fitness. Nowe formy treningu zdobywają popularność w Stanach Zjednoczonych głównie wśród osób szukających nowych wrażeń – czytamy na stronie healthland.time.com w artykule „Five unconventional fitness classes to try now”. Mamy nadzieję, że już niebawem spróbujemy tego także w Polsce!
Najnowsze trendy ze świata fitnessu!

Trening na trampolinie

Zajęcia na trampolinie to przede wszystkim świetna zabawa pozwalająca wyzwolić w sobie dziecko. Zajęcia trwają od 45 do 60 minut, a podczas jednego treningu można spalić nawet 700 kcal. Parvati Shallow, instruktor zajęć na trampolinie, uprzedza, że te zajęcia nie są tak łatwe jak mogłoby się wydawać. Zaznacza też, że nikt podczas treningu nie wygląda dobrze, ale absolutnie nie należy się tym przejmować. Zajęcia mają formę tańca na trampolinie, gdzie instruktor pokazuje kolejne ruchy. Jeśli grupa dobrze radzi sobie z przygotowaną choreografią, prowadząca zajęcia dokłada uczestnikom koła hula-hop. Ta forma jest idealna dla biegaczy, ponieważ trampolina odciąża stawy, przez co można wykonać trening aerobowy bez szkody dla kolan.

Trening gladiatorów

Trening gladiatorów jest intensywnym treningiem interwałowym trwającym od 45 do 60 minut. Podczas zajęć można spalić nawet 1000 kalorii! Zajęcia oparte są na ćwiczeniach inspirowanych pracą na farmie, np. przerzuca się worki wypełnione piaskiem. Zajęcia budują zarówno kondycję, jak i wzmacniają mięśnie, przez co polecane są wszystkim chcącym poprawić swoje ciało. Instruktorzy zajęć uprzedzają jednak, że zajęcia są niezwykle intensywnie, osoby o mocnej konstrukcji psychicznej powinny łatwiej znieść trening. Zajęcia polecane są szczególnie osobom lubującym się w treningach typu Boot Camp.

AntiGravity Joga

Sesja AntiGravity Jogi trwa około 1,5 godziny. Zajęcia zaprojektowane zostały przez Christophera Harrisona, tancerza powietrznego i gimnastyka, który poszukiwał dla siebie formy ruchu zupełnie odciążającej stawy. Kristina Cubrilo, instruktorka jogi, zachęca wszystkich do uczestnictwa w tych zajęciach. Zachwala, że kiedy człowiek wisi głową w dół, poprawia się praca układu nerwowego, cyrkulacja krwi, toksyny są wydalane oraz wydzielane są „hormony szczęścia”, takie jak np. serotonina. Zawiśnięcie możliwe jest dzięki podwieszanym pod sufitem hamakom, które zrobione są z bardzo wytrzymałego materiału, dlatego z zajęć mogą korzystać również osoby chcące zrzucić nadmiar kilogramów. Przeciwwskazaniem do zajęć AntiGravity Joga jest ciąża, jaskra, choroby serca, zabieg chirurgiczny oraz wykonanie zastrzyków z botoksu w ciągu 6 godzin przed zajęciami.

Zobacz też: Zumba - fitness w rytmach latino

Tabata - trening dla zapracowanych

Tabata to trening opracowany przez japońskiego badacza Izumi Tabata już w 1996 roku, jednak dopiero teraz po pewnych modyfikacjach zdobywa popularność na Zachodzie. Zajęcia trwają od 25 do 45 minut i można podczas nich spalić do 700 kalorii. Ten trening to typ bardzo intensywnego interwału – uczestnicy przez 20 sekund ćwiczą wchodząc na najwyższy poziom poboru tlenu, czyli 170%, a potem przez 10 sekund odpoczywają. Dzięki temu ich wydolność znacznie się poprawia, a dzięki odpowiedniemu dobraniu ćwiczeń przez instruktora możliwe jest jednoczesne pracowanie nad siłą, jak i wytrzymałością. Instruktorzy prowadzący te zajęcia zastrzegają, że jest to trening dla osób zdecydowanych na poprawę kondycji, ponieważ tylko sumienne przestrzeganie czasu ćwiczeń zagwarantuje efekt w postaci spalonej tkanki tłuszczowej.

Świętowanie w siłowni

Ta forma treningu jest bardzo zindywidualizowana i zależy w głównej mierze od okazji do świętowania, fantazji uczestników i oczywiście zasobności ich portfela. Zajęcia najczęściej odbywają się w siłowni, sali do spinningu lub sali do jogi i polegają na wynajęciu miejsca wraz z instruktorem, żeby świętować jakieś wydarzenie – najczęściej jest to wieczór panieński, urodziny czy różnego rodzaju imprezy firmowe. Największą popularnością cieszą się zajęcia na rowerach treningowych oraz sesje jogi. W wielu miejscach możliwe jest zamówienie cateringu, jednak należy wziąć pod uwagę, że szkoły jogi nie pozwolą na spożywanie alkoholu.

Zobacz także: Spinning, czyli dobra zabawa na rowerze

Źródło: healthland.time.com/kr

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)