Międzynarodowy Dzień Jogi fot. Fotolia/kolaż polki.pl

Międzynarodowy Dzień Jogi - informacje o obchodach

Czeka na was wiele atrakcji
Karolina Kalinowska / 03.04.2019 12:06
Międzynarodowy Dzień Jogi fot. Fotolia/kolaż polki.pl

Już w niedzielę 19 czerwca o godz. 10:00 ruszają obchody Międzynarodowego Dnia Jogi. Główne obchody odbędą się w Warszawie, na Polu Mokotowskim.

Piknik na Polu Mokotowskim w Warszawie

Na Polu Mokotowskim odbędzie się całodniowy piknik, gdzie w gronie przyjaciół, znajomych z maty i rodziny będziecie mogli wziąć udział w niezliczonej liczbie atrakcji, m.in.:

  • przez cały dzień darmowe sesje jogi, w dedykowanej do tego przestrzeni. Tu będziecie mogli spróbować wszystkich popularnych w Polsce stylów i metod jogi na poziomie początkującym;
  • koncert Natalii i Pauliny Przybysz o godz. 16:00  oraz koncerty muzyki indyjskiej;
  • pokazy stylów jogi oraz tańca indyjskiego, panele dyskusyjne, pokazy kulinarne, m.in. Karoliny i Maćka Szaciłło;
  • konkursy z nagrodami;
  • malowanie henną;
  • strefa zabaw dla dzieci, prowadzona przez animatorów dziecięcych oraz sesja jogi dla dzieci;
  • strefa kulinarna z pyszną wegetariańską, wegańską i indyjską kuchnią, naturalne lody, tłoczone soki, aromatyczna kawa, słodkości oraz wiele innych kulinarnych atrakcji;
  • najnowsze kolekcje ubrań, mat, akcesoriów do jogi, książek i naturalnych kosmetyków.

Wydarzenie wspierają Ambasadorki Dnia Jogi: Edyta Herbuś, Małgorzata Pieczyńska, Natalia Przybysz, Agnieszka Cegielska, Paulina Holtz, oraz Agnieszka Maciąg, które od lat ćwiczą jogę, czerpiąc z niej zdrowie, siłę, energię, kreatywność i witalność.

Joga daje mi niezwykłą możliwość w zabieganym XXI wieku połączenia mojej duszy i ciała... Jest dla mnie formą balsamu, wędrówki w głąb siebie i możliwości zadbania o ciało w sposób holistyczny. Dzięki jodze mogę poczuć tak bardzo ważne tu i teraz, wyciszyć się i posłuchać nie tylko ciszy, ale wsłuchać się w siebie... Joga to oczyszczenie, spokój i niezwykła, bo piękna energia.

- Agnieszka Cegielska prezenterka telewizyjna.

Dlaczego wybrałam jogę - bo warto dążyć do harmonii pomiędzy duszą a ciałem. Ćwicząc jogę dbam w ten sposób o dobrą kondycję, koncentrację i właściwy przepływ energii.

- mówi Edyta Herbuś, zawodowa tancerka, aktorka.

Festiwal Dnia Jogi to nie tylko duża impreza w stolicy, ale także wiele wydarzeń w innych miastach w całej Polsce. Wydarzenia poza Warszawą będą miały głównie charakter otwartych sesji jogi, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł przyjść i spróbować jogi, jej różnych stylów i doświadczyć pierwszych rezultatów (zobacz listę miast).

Drugiego dnia Festiwalu, w poniedziałek 20 czerwca w warszawskich szkołach jogi odbędą się sesje otwarte, a 21 czerwca to czas oficjalnej uroczystości i wspólnej sesji jogi ćwiczonej równolegle na całym świecie, z udziałem Ambasadora Indii w Polsce. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie dzien-jogi.pl.

Decyzją ONZ 21 czerwca został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Jogi. Na całym świecie w 200 krajach, w tym wyjątkowym dniu, odbędą się wydarzenia dedykowane jodze pod hasłem "Joga dla zdrowia". Także Polska aktywnie włącza się do światowych obchodów, organizując w tym roku Festiwal Dnia Jogi, 19-21 czerwca br.
 

Zobacz również:

11 ćwiczeń na wysmuklenie pleców 3 najlepsze ćwiczenia na jędrną pupę Ćwiczenia na pośladki i uda

Tagi: joga, w formie