Poznaj ambasadorki Międzynarodowego Dnia Jogi!

Już 21 czerwca będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Jogi. Dowiedz się więcej o tym wydarzeniu!
Agata Bernaciak / 09.06.2015 03:59
To właśnie one zostały ambasadorkami Międzynarodowego Dnia Jogi. Dlaczego? Przekonaj się, jakie korzyści za sobą niesie i jaki wpływ na ciało ma uprawianie tego sportu!

Wywiady z ambasadorkami Międzynarodowego Dnia Jogi

Dla mnie joga to nie tylko trening dla ciała, ale proces, który w każdej chwili pozwala wrócić do naturalnego rytmu. Do prawdziwej obecności w tu i teraz. Jest jak uzdrowienie. Pomaga wykorzystywać w pełni wewnętrzną siłę. Joga pomaga nie tylko w koncentracji, zrzuceniu z barków ciężaru codziennych spraw, ale i właściwe oddychanie i uwolnienie się od ograniczeń. To możliwość odkrywania wolności i energii w ciele. Dzięki jodze stajesz się tym kim jesteś naprawdę, w pełni świadomym.

– powiedziała Edyta Herbuś, zawodowa tancerka i aktorka.
 

Joga stała się dla mnie spójnym system działania zmierzającym do osiągnięcia zdrowia fizycznego, psychicznego i szczęścia.


– powiedziała Małgorzata Pieczyńska,  aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, aktywna zawodowo w Szwecji i w Polsce.
 

Joga jest obecna w moim życiu bardzo mocno. Była przy mnie, kiedy dojrzewałam, uczyłam się śpiewać i zostałam mamą. Teraz jest wciąż moją inspiracją, sztuką i ratunkiem w wielu problemach i wyzwaniach jakie stawia przede mną życie.

– wyznała Natalia Przybysz, wokalistka i autorka tekstów.

Jak będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Jogi?

Główne obchody Międzynarodowego Dnia Jogi będą miały miejsce w niedzielę 21 czerwca w Warszawie na Polu Mokotowskim w godzinach 8:00-21:00.

Na sympatyków jogi będzie czekał całodzienny program poświęcony jodze i dziedzictwu kultury indyjskiej, a w nim m.in. ćwiczenie jogi, wykłady, panele dyskusyjne i koncerty. Joga naturalnie łączy się ze zdrowym stylem życia.

Uczestnicy święta jogi będą mogli poznać bliżej medycynę ajurwedyjską, popróbować naturalnych i indyjskich przysmaków, czy zaopatrzyć się w eko produkty.

Dzień rozpoczniemy o 8:00 specjalną sekwencją asan, która ćwiczona równolegle na całym świecie połączy się w 24-godzinną sesję jogi. Tak więc nie może cię tam zabraknąć! Impreza potrwa aż do godziny 21:00.

Szczegółowe informacje znajdziesz na: dzienjogi.pl