Jukari Fit to Fly, czyli trochę cyrku na sali fitness

Marzyłaś w dzieciństwie, żeby latać na trapezie podciągniętym pod sam sufit cyrku, podziwiana przez tłumy ludzi? Sądziłaś, że marzenia odeszły wraz z dzieciństwem? Nic bardziej mylnego! Dzięki ćwiczeniom Jukari Fit to Fly możesz poczuć się jak prawdziwa akrobatka na trapezie!
/ 07.08.2012 15:10
Ćwiczenia na trapezie/fot. Fotolia

Co to jest Jukari?

Jukari Fit to Fly to system ćwiczeń opracowany przy współpracy firmy Reebok z cyrkiem Cirque de Soleil. Cały trening odbywa się przy pomocy urządzenia nazywanego FlySet – jest to zawieszony na linach metalowy drążek, podobny do cyrkowego trapezu.

Skąd pomysł na tę formę ćwiczeń?

Zajęcia zostały zaprojektowane po badaniach przeprowadzonych wśród kobiet. Sondaż dotyczył tego, czy kobiety zdają sobie sprawę z wagi aktywności fizycznej w życiu oraz dlaczego jej nie podejmują. Ponad 60% badanych pań odpowiedziało, że o wiele chętniej ćwiczyłoby na co dzień, gdyby zajęcia sprawiały więcej radości i zabawy – to był punkt wyjścia do stworzenia programy Jukari Fit to Fly.

Dla kogo przeznaczony jest ten trening?

Jukari polecany jest osobom szukającym urozmaicenia w świecie fitness. Zajęcia zazwyczaj dostosowane są do osób początkujących, jednak zapisując się do grupy, sprawdź koniecznie, czy jest to grupa zaczynająca od podstaw, czy jest kontynuacją wcześniejszych zajęć.

Jak wygląda trening?

Zajęcia odbywają się w specjalnie dostosowanej do tej formy aktywności sali. Pod sufitem podwieszone są na specjalnych, bezpiecznych konstrukcjach urządzenia FlySet. Grupa ćwiczących liczy kilkanaście osób, a liczba uczestników zależy od wielkości sali – w tej formie bardzo istotne jest zapewnienie wszystkim odpowiedniej ilości miejsca do ćwiczeń.

Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, następnie najczęściej występuje seria ćwiczeń siłowych z użyciem sprzętu (np. podciągnięcia na drążku, pompki z nogami opartymi o drążek), a potem można oddać się czystemu szaleństwu: instruktor przygotowuje sekwencję kroków i figur, gdzie dominuje bieg, podskoki, fazy lotu, przewroty, obroty…

Zobacz też: Trening obwodowy - ćwiczenia dla każdego

Co można uzyskać dzięki treningowi Jukari Fit to Fly?

Te zajęcia zapewniają ogólny rozwój całego ciała, jednak szczególne efekty widać w:

  • poprawie kondycji i wydolności organizmu,
  • poprawie kształtu ciała dzięki utracie zbędnych kilogramów oraz rzeźbieniu sylwetki,
  • poprawie nastroju,
  • pojawieniu się większego zapału do ćwiczeń, zwłaszcza u osób znudzonych dotychczasowym treningiem,
  • a do tego mięśnie stają się silniejsze oraz elastyczniejsze.

Gdzie można zapisać się na takie zajęcia?

Grupy ćwiczące Jukari Fit to Fly najczęściej ćwiczą w klubach o dużej powierzchni, w których można zainstalować wymagane przyrządy. W Polsce zajęcia dostępne są w Krakowie i Warszawie.

Zobacz też: Sportowe buty - jak je wybrać?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)