Joga antygravity fot. Fotolia

Joga antigravity – co to jest

Słyszałaś o nowym typie ćwiczeń? Wyjaśniamy, na czym polegają.
/ 07.09.2017 14:47
Joga antygravity fot. Fotolia

Joga antigravity – nazywana też czasem aerial jogą – jest połączeniem fitnessu, podstaw jogi klasycznej (czyli prawidłowego oddychania, rozciągania i medytacji) z akrobatyką powietrzną.


Na czym polega joga antygravity?

Joga antigravity polega na wykonywaniu ćwiczeń z użyciem podwieszonego do sufitu i wykonanego z miękkiej tkaniny hamaka. I hamak, i zawieszenie jest zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić ćwiczącym bezpieczeństwo! Choć oglądane na filmach lub zdjęciach ćwiczenia wydają się trudne i niebezpieczne, gdy pozna się technikę, okazują się możliwe do wykonania nawet dla osoby, która na co dzień nie trenuje i nie ćwiczy.

Po co ten hamak?

Siadanie, opieranie się lub zawieszanie się na hamaku pozwala rozciągać i wzmacniać mięśnie bez obciążania kręgosłupa. Jest to możliwe dlatego, że wiele ćwiczeń wykonuje się w pozycji odwróconej, czyli głową w dół. Taka technika ćwiczeń nazywana jest często zero kompresyjną, ponieważ zmniejsza wzajemny ucisk kręgów kręgosłupa, umożliwia tworzenie przestrzeni między nimi, co redukuje napięcie i ból w dolnej części pleców.

Dla kogo joga antigravity?

Joga antigravity to świetna forma slow fitnessu, czyli ćwiczeń rozciągająco-relaksujących odpowiednich dla osób w każdym wieku. Nawet tych, które od dawna nie miały do czynienia ze sportem.  


 

Więcej o rodzajach jogi i tym który z nich wybrać znajdziecie w pierwszym numerze Magazynu JOGA.
W tym dwumiesięczniku oprócz przykładowych zestawów asan, znajdziecie także lekcje medytacji, zdrowego odżywiania i życia w zgodzie z ajurwedą. W każdym numerze znajdą się tematy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych adeptów jogi. Nie zabraknie w nim także wskazówek jak żyć bardziej slow i uprościć codzienny plan dnia oraz informacji o terapiach naturalnych, eko-kosmetykach i trendach w modzie. Pierwszy numer już do kupienia w salonikach prasowych i na hitsalonik.pl!

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj:

Autorka jest dziennikarką "Poradnika Domowego"