Jak sport wpływa na psychikę?

Ciało i dusza to nierozerwalna jedność. Sport dla ciała jest balsamem dla duszy. „W zdrowym ciele, zdrowy duch” przybiera na aktualności w obliczu korzyści, jakie dla wszystkich przynoszą ćwiczenia fizyczne. Korzyści z uprawiania sportu dla Twojego ciała są niezaprzeczalne.
Jak sport wpływa na psychikę?

Oto „pozacielesne” zalety uprawiania sportu:

  • W plenerze najlepiej

Sport możemy uprawiać wszędzie – na sali treningowej, w domu, na pływali. Jednak mimo wszystko ćwiczenie na świeżym powietrzu (oczywiście przy dogodnych warunkach pogodowych) mają najwięcej korzyści. Podstawową z nich jest dostęp świeżego powietrza, którym w każdej chwili możesz się odetchnąć. Dodatkowo letnie słońce sprawia, że Twoja skóra przybiera apetyczny brązowy kolor.

Czytaj też: Jaki wpływ na zdrowie ma aqua areobik?

  • Wrażenia estetyczne

Wybierając miejsce do uprawiania sportu, zwróć uwagę, żeby było to miejsce przyjemne. Kameralne albo publiczne, otoczone zielenią lub wybetonowane, nad wodą lub nie – to zależy tylko od Ciebie. Niech dodatkową korzyścią uprawiania sportu w terenie będzie to, że możesz przebywać w miejscu, które Ci się podoba i w którym dobrze się czujesz.

  • W grupie raźniej

Ćwiczenia ze znajomymi powodują zacieśnianie się więzi między Wami. Pamiętaj, że spędzacie czas ze sobą nie tylko na konkretnych treningach, ale także na przerwach między nimi i na podróży do miejsca ćwiczeń. Rozpoczynając uprawianie sportu z pewną grupą ludzi, których do tej pory nie znasz to bardzo prosta droga na pozyskanie nowych znajomych. Łączy Was co najmniej jedna wspólna sprawa – chęć uprawiania sportu.

  • Bardziej atrakcyjny(a) dla siebie i dla innych

Uprawiając sport, wzrasta Twoja atrakcyjność fizyczna! Wraz ze świadomością, że robisz coś dla swojego ciała, a przez to poprawiasz jego wygląd fizyczny. Stajesz się bardziej atrakcyjny dla siebie i dla swojego otoczenia. To właśnie sprawia, że czujesz się lepiej sam ze sobą i w towarzystwie innych ludzi. W organizmie także pojawiają się hormony, które odpowiadają za popęd seksualny, przez co masz większą ochotę na seks.

  • Pewność siebie

Świadomość własnej atrakcyjności jest bardzo ważna. To właśnie ona sprawia, że jesteś bardziej pewny(a) siebie. Stajesz się bardziej otwarty(a) i lubisz siebie. Nabierasz poczucia, że żadne wyzwanie nie jest dla Ciebie za trudne. Zaczynasz myśleć o sobie, jako o kimś ważnym, powszechnie lubianym i docenianym i o to właśnie chodzi! Psychika człowieka jest tak skonstruowana, że im więcej pewności siebie, tym lepiej się czujesz. Poprawia Ci się humor, bardziej otwierasz się na ludzi i chętnie podejmujesz się nowych wyzwań, przez co możesz osiągnąć o wiele więcej nie tylko w dziedzinie sportu. Zatem do dzieła!

Polecamy też: dział Aktywność fizyczna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)